Πρόκριση με ανατροπή για τον ΟΦΗ ’94

Ο ΟΦΗ ’94 πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ επικρατώντας του Πήγασου με 4-2 στο παιχνίδι που έγινε στα Καλέσα.

Η νίκη του ΟΦΗ ’94 είναι πιο δύσκολη από ότι φανερώνει το τελικό σκορ καθώς ο Πήγασος προηγούνταν με 1-2 μέχρι το 41ο λεπτό χάρις στα γκολ των Κουντούρη, Μανουσάκη. Η ομάδα του Ζαχαρία Νοικοκυράκη προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με γκολ του Γκίνη ενώ ο Μουτσομετάι ισοφάρισε σε 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Ζαχαρία Νοικοκυράκη ανέβασαν ρυθμούς και έφτασαν στο τελικό 4-2 με τον Γκίνη να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ενώ ο Βαγγέλης Νοικοκυράκης διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

ΟΦΗ’ 94: Σαβουιδάκης, Τζωρτζάκης, Κουτεντάκης, Μηλιαράκης, Μουτσομετάι, Μπελαδάκης Δ.(75′ Αυγουστάκης), Παπαδάκης(85′ Βρεττός), Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Σκουλάς, Γκίνη(70′ Λαζίδης).

Πήγασος: Τζαγκαράκης, Σωμαράκης, Ραπτάκης, Κυριακάκης(75′ Δημητρίου), Κουτεντάκης, Κωνσταντόπουλος(65′ Σβολιαντόπουλος), Μανουράς, Μανουσάκης, Χορταρούδης, Κουντούρης, Μαθιουδάκης(70′ Καπνιστός).