“Τρία στα τρία” με… τριάρα

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

«Χόρευαν» στην βροχή οι μικροί της Κ19 του ΟΦΗ και κέρδισαν με 3-0 τον Kισσαμικό, για το αντίστοιχο πρωτάθλημα της Stoiximan.gr Football league.

Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη, η οποία πέτυχε την τρίτη της νίκη, σε ισάριθμα παιχνίδια, είχε εξαιρετική εικόνα στο πρώτο 25λεπτο του αγώνα, διιάστημα στο οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ, κάτω απο δυνατή βροχή!

Ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το 3-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Στο 3′ ο Ρεμούνδος έκανε το 1-0, στο 20′ ήταν η σειρά του Κουράκη να διπλασιάσει τα τέρματα του ΟΦΗ, μετά απο έξοχη μπαλιά του Κοντογιάννη. Στο 22′ ο Πλευράκης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0.

Ο Κισσαμικός είχε δοκάρι στο 40′ με τον Λουβιτάκη.

Κ19 ΟΦΗ: Παναγιώτου, Ρουσάκης, Παπαδομανωλάκης, Ξενοκτιστάκης, Μανιαδής, Κοντογιάννης, Πλευράκης,Σουρνάκης, Κοκολογιάννης, Ρεμούνδος, Κουράκης.

Επαιξαν ακόμη οι : Λαγουδακης, Λαμπριανίδης, Μπελαδάκης, Περδίκης, Σταυρακάκης.

H φωτογραφία που δημοσιεύει η επίσημη σελίδα του ΟΦΗ, είναι απο το παιχνίδι ΟΦΗ-Κισσαμικός, που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Stoiximan.gr. 0% γκανιότα στα πιο δημοφιλή ματς κάθε μέρα & τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα της αγοράς