Βαριά ήττα στο Μεταξοχώρι για τον ΟΦΗ ’94

Δεν παρουσίασε καλό πρόσωπο σήμερα ο ΟΦΗ ’94 στην έδρα του Μεταξοχωρίου και έτσι γνώρισε την ήττα από την ομώνυμη ομάδα με 3-0, σταματώντας έτσι το αήττητο σερί των τελευταίων αγωνιστικών.

Στο α’ ημίχρονο το Μεταξοχώρι προηγήθηκε στο 15’ με τον Καρανδινάκη και είχε τον έλεγχο του αγώνα ενώ ο ΟΦΗ ’94 είχε δοκάρι με τον Καλαϊτζάκη και δύο αξιόλογες φάσεις με Κουτεντάκη και Παπαδάκη.

Στο β’ ημίχρονο με την είσοδο του Νοικοκυράκη ο ΟΦΗ ’94 προσπάθησε να γίνει πιο επιθετικός αλλά στο 67’ το Μεταξοχώρι έβαλε και δεύτερο γκολ με πέναλτι του Μανιώρου. Λίγο πριν το τέλος ο Αρβανίτης διαμόρφωσε το 3-0.

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ: Παναγιώτης, Μανουσάκης (89΄ Αρβανίτης Α.), Σκουλάς, Σίμος, Μανιώρος, Σταμπουλής, Τζάρτζαλος, Τουγλής (52΄ Καρανδινάκης Στ.), Σουλτάτος, Αρβανίτης, Καρανδινάκης

ΟΦΗ ‘94: Πανταγάκης, Παπαδάκης, Κουρίνος (72΄ Λαζίδης), Ζερβάκης, Μουτσομετάι, Βολτυράκης, Παπαδάκης, Καλαϊτζάκης (87΄ Μαρινάκης), Κοτζιάς (46΄ Νοικοκυράκης), Γκίνη, Κουτεντάκης