Φιλική νίκη του Ηροδότου επί της Κ19 του ΟΦΗ

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Οι “κυανόλευκοι” επικράτησαν με 4-0, χάρη στα τέρματα των Νικολάου, Τζουβάρα, Προβιδάκη και Καλαϊτζάκη.

Ο Ηρόδοτος φιλοξένησε την Κ19 του ΟΦΗ, σε φιλικό παιχνίδι που έλαβε χώρα στη Νέα Αλικαρνασσό.

Οι “κυανόλευκοι” επικράτησαν με 4-0, χάρη στα τέρματα των Νικολάου (27′), Τζουβάρα (38′), Προβιδάκης (78′) και Καλαϊτζάκη (πεν. 85′).
Το 1-0 έγινε έπειτα από σέντρα του Προβυδάκη, και κεφαλιά του Νικολάου στο 7ο λεπτό, ενώ στο 38ο λεπτό ο Τζουβάρας με όμορφη ατομική ενέργεια έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων.
Στο 78′ πολύ ωραία μεταβίβαση του Μυλωνά με αποδέκτη τον Προβυδάκη μέσα στην αντίπαλη περιοχή, ο δεύτερος έφερε τη μπάλα από το δεξί στο αριστερό και με ωραίο σουτ ανέβασε το δείτε του σκορ σε 3-0!
Στο 85′ ο Μυλωνάς κέρδισε πέναλτι, ο Καλαιτζάκης εκτέλεσε εύστοχα για το 4-0.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Λουτριώτης, Παρθενιάδης, Τσουμάγκας, Προβυδάκης, Κεφαλούκος, Αχιλλέως, Φραγκουλάκης, Γαρεφαλάκης, Νικολάου Χρ., Τζουβάρας, Μπάμπης
 Κ19 ΟΦΗ: Παπαδάκης, Κοκολογιάννης, Παπαδομανωλάκης, Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Κομνηνός, Ρεμούνδος, Πλευράκης, Σταυρακάκης, Σουρνάκης, Κουράκης

Αγωνίστηκαν και οι: Μπελαδάκης, Ρουσάκης, Λαγουδάκης, Λεοντιάδης

Stoiximan.gr. 0% γκανιότα στα πιο δημοφιλή ματς κάθε μέρα & τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα της αγοράς