«Λύγισε» με 10 η Κ19 του ΟΦΗ

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Γνώρισε την ήττα με 0-3 από τον Ολυμπιακό στο ΒΑΚ.

Αν και έπαιζε για ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πήλιου στο 45’, η Κ19 του ΟΦΗ ήταν ανταγωνιστική απέναντι στον Ολυμπιακό, αλλά γνώρισε την ήττα με 0-3 σε παιχνίδι που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Η καθοριστική φάση του αγώνα έγινε στο 45’ όταν ο διαιτητής έδειξε πέναλτι σε βάρος του ΟΦΗ και κόκκινη κάρτα στον Πήλιο.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-1 και ο ΟΦΗ συνέχισε με δέκα παίκτες.

Τα παιδιά του Μανόλη Πατεμτζή προσπάθησαν για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο 9έστω και με παίκτη λιγότερο) και έχασαν ευκαιρίες.

Ο Ολυμπιακός όμως με ένα ακόμη πέναλτι έκανε το 0-2 στο 70’ και με ένα ακόμη γκολ λίγο πριν το τέλος το τελικό 0-3.

Κ19 ΟΦΗ: Αγγελάκης, Δολαψάκης, Μακριδάκης (70’ Κουρίνος), Πήλιος, Περδίκης, Ξεπαπαδάκης, Ψαρράς (78’ Βρεττός), Σταυρακάκης, (45’ Παπαντωνάκης), Καλαιτζάκης, Νοικοκυράκης, Αζίζι.