Το αναλυτικό πρόγραμμα του κυπέλλου Ελλάδας

Eπιμέλεια:Μανώλης Σαρρής

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του κυπέλλου Ελλάδας με τον ΟΦΗ να αποφεύγει στην 3η φάση, εφόσον φτάσει εκεί, κάποιο από τα μεγαθήρια της Α1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα
(σε περίπτωση που αναμετρώνται ομάδες από διαφορετικές κατηγορίες, γηπεδούχος είναι εκείνη που αγωνίζεται σε μικρότερη κατηγορία).

Α’ Φάση: Πρώτη αγωνιστική 11/9

1. Αρκαδικός-Απόλλων Πατρών
2. Παγκράτι-ΣΑ Στρατωνίου
3. Πιερικός/Αρχέλαος-Χαλκηδόνα
4.Νέα Κηφισιά-ΑΕΚ
5. Κόροιβος-Πανερυθραϊκός
6. Ηράκλειο-Δόξα Λευκάδας 
7. Πανελευσινιακός-Νίκη Βόλου
8. Αγίας Παρασκευή-ΜΕΝΤ
9. Νήαρ Ηστ-Αίας Ευόσμου
10. Ίκαροι Σερρών-ΟΦΗ 
11. Αίολος Τρικάλων-ΑΕΚ Άργους
12. Διαγόρας Ρόδου-Ερμής Περάματος
(ο Διαγόρας περνά άνευ αγώνος λόγω αδυναμίας του αντιπάλου)
13. Αιγάλεω-Λαύριο
14. Φιλαθλητικός-Αμύντας
15. Δούκας-Αναγέννηση Φλόγα
16. Ερμής Λαγκαδά-Ηρακλής
(ο Ηρακλής περνά άνευ αγώνος λόγω αδυναμίας του αντιπάλου)

Α’ Φάση: Δεύτερη αγωνιστική 14/9

17. Νικητής 10-Νικητής 2 
18. Νικητής 5-Νικητής 13
19. Νικητής 14-Νικητής 8
20. Ηρακλής-Διαγόρας Ρόδου
21. Νικητής 1-Νικητής 4
22. Νικητής 15-Νικητής 3
23. Νικητής 7-Νικητής 11
24. Νικητής 9-Νικητής 6 

Β’ Φάση: Πρώτη Αγωνιστική 18/9 (συμμετέχουν οι έξι τελευταίοι της Α1 κι όσοι ανέβηκαν από την Α2)

25. Περιστέρι-Νικητής 23
26. Ηλυσιακός-Νικητής 20
27. Πανιώνιος-Νικητής 19
28. ΚΑΟΔ-Πανελλήνιος
29. Ρέθυμνο-Νικητής 22
30. Ίκαρος Καλλιθέας-Νικητής 17
31. Νικητής 18-Κολοσσός Ρόδου
32. Νικητής 21-Νικητής 24

Β’ Φάση: Δεύτερη αγωνιστική 21/9 

33. Νικητής 32-Νικητής 25
34. Νικητής 26-Νικητής 29
35. Νικητής 31-Νικητής 30
36. Νικητής 27-Νικητής 28

Β’ Φάση: Τρίτη αγωνιστική 25/9

37. Νικητής 33-Νικητής 35
38. Νικητής 36-Νικητής 34

Στην Γ’ Φάση (προημιτελικοί) συμμετέχουν οι έξι πρώτες ομάδες της Α1, δηλαδή Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Άρης, Μαρούσι και Καβάλα, μαζί με τις δύο που θα προκύψουν από τις προηγούμενες φάσεις. Οι προημιτελικοί είναι προγραμματισμένοι για τις 9 Οκτωβρίου και θα γίνει κλήρωση. Οι ημιτελικοί είναι προγραμματισμένοι για τις 19 Φεβρουαρίου (νοκ άουτ) και ο τελικός για τις 11 Μαρτίου (ημέρα Κυριακή).