To μεταγραφικό παζάρι στην Α2

Eπιμέλεια:Gentikoule.gr

Διαβάστε το πάρε-δώσε στο μεταγραφικό παζάρι της Α2 και ενημερωθείτε για το ρόστερ του ΟΦΗ αλλά και των ομάδων που θα συναντίσει στο πρωτάθλημα ως αντιπάλους.

Δύο εβδομάδες απομένουν για το πρώτο τζάμπολ στην Α2 και οι περισσότερες ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ρόστερ. Πολλές αρκετά αλλαγμένες σε σχέση με πέρσι ενώ άλλες έχουν κρατήσει ένα βασικό κορμό.

Αναλυτικά τα ρόστερ τον ομάδων

ΟΦΗ

(Φώτης Τακιανός, ήρθε)

Ηρθαν (9): Αλέξανδρος Πετράκης (Ηράκλειο), Τάσος Τραϊανός (Ηρακλής), Βασίλης Κιτσούλης (ΚΑΟΔ), Κρουμ Ντοϊτσίνοφ (Σόλνα, Σουηδία), Αργύρης Σιώπης (Ηρακλής, U22), Μύρων Παπαδάκης (δανεικός από την Καβάλα), Γιώργος Ζερβουδάκης (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22), Αρης Λυριτζάκης (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22), Ιβάν Βουκαντίνοφ (Κεσκεμέτι, Ουγγαρία).

Παρέμειναν (3): Δημήτρης Καραδολάμης, Κώστας Μπαλάφας, Πρόδρομος Τσερκιτσόγλου.

Εφυγαν (9): Δημήτρης Κατιάκος (Εσπερος ΑΟΠΑ), Σταύρος Τουντζιαράκης (Σόλνα, Σουηδία), Μάριος Σκαμνάκης (Πορφύρας, U22), Ανδρέας Σιζόπουλος (Ρέθυμνο), Γιώργος Κερασοβίτης (Μαρούσι), Αλέξης Μπάρδας (Μαρούσι), Ντάρελ Λιούις, Νίκος Ορφανός, Σάκης Παναγάκης, Παπανικολάου.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

(Νίκος Χατζηπανηγύρης, παρέμεινε)

Ηρθαν (6): Κώστας Βαρδαβάς (Αμύντας), Νίκος Ψυλέας (Λαύριο), Σωκράτης Μαναβόπουλος (Πανελευσινιακός), Παναγιώτης Λαμπρόπουλος (Μανδραϊκός, U22), Αρης Κορωνίδης (Πέραμα), Αναστάσιος Πρισκομάτης (Πιερικός Αρχέλαος, U22).

Παρέμειναν (5): Ντίνος Σβερκούνος, Βαγγέλης Τσιάκας, Γιώργος Ζερβός, Ανέστης Μάτος, Μιχάλης Κουρής.

Εφυγαν (8): Ηλίας Σοφρωνάς (Παπάγου), Αρης Ταταρούνης (Νήαρ Ηστ), Γιώργος Γιαννιώδης (Παπάγου), Ηλίας Μούγιος (Νήαρ Ηστ), Κώστας Σταφυλάς (Νέα Ιωνία, U22), Κώστας Χατζηκωστής (Νήαρ Ηστ), Αλέξης Γριμπαβιώτης, Ισίδωρος Κουτσός.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

(Γιάννης Καστρίτης, προβιβάστηκε από ασίσταντ κόουτς)

Ηρθαν (7): Μίροσλαβ Τσουμπρίλο (Ομόνοια, Κύπρος), Θεοδόσης Γκόβας (Κεραυνός Αιγίου), Νέναντ Τζούρτζεβιτς (Βάρντα, Βοσνία), Διαμαντής Μπουρής (Αμιλλα, U22), Δημήτρης Πίνης (Αμύντας, U22), Βερβαινιώτης (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22), Μουστόγιαννης (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22).

Παρέμειναν (5): Σωκράτης Γκιζόγιαννης, Σπύρος Πετσούνης (U22), Θοδωρής Τσιότρας, Γιώργος Σακελλαράκος (U22), Σπύρος Πάνου (U22).

Εφυγαν (10): Μύρωνας Παπαδάκης (ΟΦΗ), Γιώργος Κοψαύτης (AEK), Ανδρόνικος Γκιζόγιαννης (AEK), Σπύρος Πάνου (Ικαρος Καλλιθέας, U22), Σωτήρης Ντόβας (AO Aγρινίου), Παναγιώτης Υφαντής (Κορωπί), Σλόμπονταν Τόσιτς, Πρέντραγκ Κοσάνοβιτς, Γιώργος Λαμπράκος, Δημήτρης Χαραλαμπόπουλος (U22).

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

(Νίκος Βουρνάς, παρέμεινε)

Ηρθαν (8): Ντάρκο Μάτιτς (Κουμάνοβο, FYROM), Κώστας Ακτύπης (Ζάκυνθος, U22), Νίκος Δουβίτσας (επέστρεψε στην ενεργό δράση), Πάρις Μάρτζος (Πιερικός/Αρχέλαος), Γιάννης Κουκουνιάς (Δόξα Λευκάδας, U22), Σάββας Μανούσος (Οστράβα, Τσεχία), Απόστολος Ναούμης (Μαντουλίδης, U22), Λούκα Μίρκοβιτς (Νορθγουέστερν, NCAA).

Παρέμειναν (5): Ορέστης Ματενίδης, Βασίλης Βαγενάς, Ανδρέας Βουρνάς (U22), Βαγγέλης Αρεθάς, Αντώνης Τζανιδάκης.

Εφυγαν (10): Νίκος Πέττας (Ψυχικό), Γιώργος Σκούφης (Ιπποκράτης Κω), Βασίλης Εκινέ (Διαγόρας Ρόδου), Κώστας Τσότσος (Ιλιον), Νεκτάριος Μάρουσιτς (Πιερικός/Αρχέλαος, U22), Νίκος Λυμπάρης (Πιερικός/Αρχέλαος), Χρήστος Μπάλλας (ΑΟ Αγρινίου), Δημήτρης Κατωπόδης, Μάρκο Πέκοβιτς,Δημήτρης Κόγκας.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ

(Στέφανος Πέρκος, ήρθε)

Ηρθαν (10): Θανάσης Τιλλ (Στρατώνι, U22), Γιάννης Κασούρας (Αναγέννηση Φλόγας, U22), Τάσος Μαυροκεφαλίδης (Μακεδονικός, U22), Ηλίας Τσιόγκας (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22), Μιχάλης Γκόνος (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22), Ιωαννίδης (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22), Αραμπατζής (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22), Θοδωρής Γεωργίτσης (Ερεμπρο, Σουηδία), Φίλιππος Καλογιαννίδης (Μαρούσι, U22), Θανάσης Ιωακειμίδης (δανεικός από τον ΚΑΟΔ, U22).

Παρέμειναν (7): Γιάννης Καϊκλής, Θοδωρής Ονάσογλου, Θάνος Καμαριώτης (U22), Μπάμπης Παρίτσης, Γιώργος Αναγνωστόπουλος, Χάρης Πλιούκας (U22), Σταύρος Ζησόπουλος (U22).

Εφυγαν (7): Σπύρος Κέκελης (Αριστοτέλης Φλώρινας), Βασίλης Δέτσικας (Μαχητές Δόξας Πευκών, U22), Στράτος Νησιώτης (Ανατόλια), Σπύρος Λευκαδίτης (ΜΕΝΤ), Νίκος Γκαμούρας (Πευκοχώρι), Σάββας Ηλιάδης (Αίας Ευόσμου), Κυριάκος Τρούλιαλης.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

(Βασίλης Ράλλης, παρέμεινε)

Ηρθαν (5): Κώστας Αγαπιάδης (Κόροιβος), Μάριος Σακελλαράκης (Κόροιβος), Βαγγέλης Ρυακιωτάκης (ήταν δανεικός στον Ικαρο Καλλιθέας, U22), Αντώνης Γκοντόπουλος (Κόροιβος), Μπόγιαν Πέλκιτς (Λέοταρ, Βοσνία).

Παρέμειναν (10): Γιάννης Στεφανάκης, Κώστας Κωτούλας, Μάριος Αρναουτάκης, Γιώργος Αρναουτάκης, Δημήτρης Φραγκιαδάκης (U22), Μενέλαος Κουμάκης (U22), Κώστας Στρατάκης (U22), Ηλίας Θεοδωρίδης (U22), Μανώλης Σταράκης (U22), Μανώλης Παπαδούλης (U22).

Εφυγαν (7): Χρήστος Χαρίσης (αποσύρθηκε), Αλέξανδρος Πετράκης (ΟΦΗ), Γιάννης Καραλής (Εργοτέλης), Ανδρέας Ξενάκης (Εργοτέλης), Βασίλης Αγαπητός (Ολυμπιονίκης), Βαγγέλης Παπαδόπουλος (Λιβαδειά), Γιώργος Δαγαλάκης (ΓΑΣ Μεσσαράς).

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

(Στάθης Καμαράκης, παρέμεινε)

Ηρθαν (3): Διονύσης Καπινιάρης (Πέραμα, U22), Αρης Νικολούδης (Αναγέννηση Φλόγας), Μάρκο Μιλίτσεβιτς (Πέραμα).

Παρέμειναν (9): Κώστας Πεχλιβάνης, Κώστας Τότσιος, Φίλιππος Συμεωνίδης, Σταύρος Ιωσηφίδης, Χάρης Βοϊβατόπουλος, Τριαντάφυλλος Χατζής (U22), Παντελής Γεωργιανός (U22), Δημήτρης Χατζηανδρέου (U22), Πέτρος Γρίψιος (U22).

Εφυγαν (6): Βαγγέλης Μαργαρίτης (ΠΑΟΚ), Γιώργος Θεοδωράκος (ΠΑΟΚ), Ηλίας Τεβετζίδης (Ορφέας Νέου Σκοπού), Σπύρος Μούρτος (Αρης, U22), Δημήτρης Τσανάκας (Ορφέας Νέου Σκοπού), Σάββας Καμπερίδης.

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

(Βασίλης Νιπεργιάλης, ήρθε)

Ηρθαν (4): Πέτρος Νοέας (ΑΕΚ), Μπράνισλαβ Τόμιτς (Κραϊόβα, Ρουμανία), Παναγιώτης Μαγιτόμπε (Εσπερος Λαμίας), Πέταρ Τσόσιτς (Ισκρα, Σλοβακία).

Παρέμειναν (7): Μιχάλης Χατζόπουλος (U22), Γιάννης Αντωνιάδης, Παναγιώτης Νικολακόπουλος (U22), Νίκος Δημάκος (U22), Σπύρος Θεοδωρόπουλος (U22), Ανδρέας Μπεκρής (U22), Φώτης Κλάδης (U22).

Εφυγαν (4): Μάριος Σακελλαράκης (Ηράκλειο), Κώστας Αγαπιάδης (Ηράκλειο), Αντώνης Γκοντόπουλος (Ηράκλειο), Βαγγέλης Γκέρος (Χαλκίδα).

ΛΑΥΡΙΟ

(Χρήστος Σερέλης, παρέμεινε)

Ηρθαν (6): Χρήστος Λυμπερόπουλος (Νέα Κηφισιά), Σταύρος Τρικαλιώτης (Αετός), Κώστας Πασχάλης (Πέραμα), Χρήστος Κεσκινίδης (Μαρκόπουλο, U22), Φίλιππος Κεσκινίδης (U22), Παναγιώτης Τσίρος (Μαρκόπουλο).

Παρέμειναν (6): Γιάννης Κακιούζης, Σάκης Γιαννακόπουλος, Μιχάλης Περράκης, Γιώργος Ψωμαδέρης, Μιχάλης Φρατζέσκος (U22), Νίκος Μαρκομιχάλης.

Εφυγαν (9): Δημήτρης Σπανάκος (Δούκας, U22), Βασίλης Κούνας (ΕΝΑΔ), Γιώργος Τύρλας (Αετός), Νίκος Ψυλέας (Αγία Παρασκευή), Παύλος Καρβούνης (Χολαργός), Δημήτρης Αναστασάκης, Γιώργος Σταμάτης, Θοδωρής Μηλιώνης (U22), Κώστας Σίννης.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ

(Ηλίας Παπαθεοδώρου, παρέμεινε)

Ηρθαν (5): Γιώργος Μουρίκης (Ψυχικό, U22), Κώστας Κακαργιάς (Παναθηναϊκός, U22), Βαγγέλης Καράμπουλας (Iκαρος Καλλιθέας), Κώστας Τζιάλας (Ικαρος Καλλιθέας), Γιάννης Ψαθάς (Ψυχικό).

Παρέμειναν (7): Σάββας Νικητάκης, Φίλιππος Μοσχοβίτης, Σπύρος Διαμαντόπουλος, Δημήτρης Μενουδάκος, Θοδωρής Σιούτης, Χρήστος Πετροδημόπουλος, Γιάννης Χατζηνικόλας (U22).

Εφυγαν (6): Χρήστος Λυμπερόπουλος (Λαύριο), Νίκος Κόκκαλης (Αετός), Κώστας Μιχαλόπουλος (Κρόνος Αγ. Δημητρίου), Παναγιώτης Κουκουνιάς (Αμύντας), Μάρκος Κολώκας (Ψυχικό), Πέτρος Πολυδώρου (U22).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

(Γιώργος Ζαφειρούδης, παρέμεινε)

Ηρθαν (4): Γιάννης Καραγκιολίδης (Ηρακλής), Ηλίας Φωσσές (Λεωνίδιο), Γιάννης Μαλτέσιος (Πιερικός Αρχέλαος), Νίκος Θεοδωράκος (Ηρακλής).

Παρέμειναν (9): Παναγιώτης Παπούλιας (U22), Αντώνης Σαμαράς, Αντώνης Χρηστομάνος (U22), Σάκης Κουτίνας, Λευτέρης Στάμος, Γιώργος Μαυρογιάννης (U22), Γρηγόρης Μυστηλιάδης, Μιχάλης Πολίτης, Μανώλης Αναγνωστόπουλος (U22).

Εφυγαν (4): Ναούμ Θυμνιός (Ιωνικός Νίκαιας), Μιχάλης Φρουσκλιάς (Ιωνικός Νίκαιας), Παναγιώτης Τσώλης (Μεταμόρφωση Βόλου), Χρήστος Ζαρογιάννης (Μεταμόρφωση Βόλου).

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

(Δημήτρης Λιόγας, παρέμεινε)

Ηρθαν (7): Φώτης Βασιλόπουλος (ΑΕΚ), Μάριος Δερμιτζάκης (Τρίκαλα, U22), Γιώργος Δρακόπουλος (δανεικός από τον Παναθηναϊκό, U22), Χρήστος Μαρίνος (Αιγάλεω), Τάσος Κοκορόγιαννης (Κομοτηνή, U22), Δήμος Φωτίου (Λιβαδειά), Αγγελος Καραΐνδρος (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22).

Παρέμειναν (1): Μπρέντον Φερατάι (U22).

Εφυγαν (12): Χρήστος Βιδάλης (Ψυχικό), Νίκος Μακρής (Πανερυθραϊκός), Τάσος Αντωνάκης (Ηλυσιακός, U22), Γιάννης Δημάκος (Πανελευσινιακός), Σάκης Βεσκούκης (ΑΕΚ), Αλέξης Ράπτης (Φίλιππος Βέροιας), Τόλης Κουτρούλιας, Αλέξανδρος Σιγκούνας, Αγγελος Συριστατίδης, Γεράσιμος Μανταλβάνος (U22), Θοδωρής Βασιλόπουλος (U22), Νίκος Σακελλαρόπουλος.

ΤΡΙΚΑΛΑ

(Γιάννης Τζήμας, παρέμεινε)

Ηρθαν (4): Θοδωρής Τσιλούλης (Περιστέρι, U22), Νίκος Κατσαρές (Ρέθυμνο), Βασίλης Αγγελακόπουλος (Ρέθυμνο), Πελίγκος (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22).

Παρέμειναν (9): Γιώργος Λεπενιώτης, Γιώργος Φούντας, Νίκος Τσούτσος, Γιάννης Παπαχρήστος, Σωτήρης Γκιουλέκας, Νίκος Κακλαμάνος, Τάσος Χαρισμίδης, Λεωνίδας Τριανταφύλλου, Δημήτρης Ψύρρας (U22).

Εφυγαν (5): Μάριος Δερμιτζάκης (Παγκράτι, U22), Θανάσης Περρωτής, Ιάσωνας Θώμος (U22), Σταύρος Αργύρης, Γιώργος Λάππας.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ

(Τάκης Ζήβας, παρέμεινε)

Ηρθαν (6): Μπάμπης Σαμοθράκης (Αμύντας), Βασίλης Γιαννουλάκος (Πανελευσινιακός), Μιχάλης Καμπερίδης (Μανδραϊκός, U22), Αρης Κουρέπης (Διόνυσος Αμφίκλειας, U22), Γιώργος Αγγέλου (ΓΠΣ Χαλκίδας, U22), Χριστόφορος Κελαϊδής (προωθήθηκε από το εφηβικό τμήμα, U22).

Παρέμειναν (8): Θανάσης Αντετοκούμπο (U22), Γιάννης Αντετοκούμπο (U22), Νίκος Γκίκας (U22), Αλέξης Τσαμάτος, Χρήστος Σαλούστρος (U22), Σταύρος Γεωργιάδης, Κώστας Ανδρεόπουλος, Αρθουρ Πέρβιι (U22).

Εφυγαν (10): Παναγιώτης Λιακόπουλος (Πέραμα, U22), Κώστας Σταμάτης (Λειβαδιά, U22), Παναγιώτης Μπαζιώτης (Μανδραϊκός), Σταύρος Βαρυπάτης (Μανδραϊκός), Κώστας Ντιφαντής (Μανδραϊκός), Γιάννης Στούκας (ΑΕΚ, U22), Αποστόλης Τσαούσης (δανεικός στην Ολυμπιάδα Παπάγου, U22), Μενέλαος Βασάκης (δανεικός στην Ολυμπιάδα Παπάγου, U22), Γιάννης Ηλιόπουλος, Γιώργος Παπαδημητρίου (U22).

 

Πηγή: infobasket.gr