Η ταυτότητα της 21ης αγωνιστικής – Παρέμεινε 10ος ο ΟΦΗ

Eπιμέλεια:Παύλος Σιδερίδης

Αμετάβλητη έμεινε η ουρά της βαθμολογίας όπου μετά την ήττα του ΟΦΗ δεν άλλαξε κάτι, καθώς ήττες γνώρισαν και οι Φίλιππος Βέροιας, Φιλαθλητικός και Ερμής Λαγκαδά. Στην 10η θέση ο ΟΦΗ που «συγκατοικεί» με τον Φίλιππο Βέροιας.  

Η ταυτότητα της 21ης αγωνιστικής

Αναλυτικά τα αποτελέσματα: 

Ίκαροι Σερρών – ΟΦΗ 73-65

Αρκαδικός – Παγκράτι 79-69

Ερμής Λαγκαδά – Καβάλα 68-82

Ψυχικό – Αγία Παρασκευή 98-75

Λαύριο – ΑΕΚ 66-74

Κόροιβος Αμαλιάδας – Φίλιππος Βέροιας 86-59

Φιλαθλητικός – Ηρακλής 65-66

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 86-59
Διαιτητές: Μαλανδρής-Μπούκας-Πόντας
Τα δεκάλεπτα: 18-18, 39-29, 59-46, 86-59
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Αρχιμανδρίτης 5, Νοέας 16 (11 ριμπ.), Κοντόγιωργας, Καρύδας 15 (1), Γκιουλέκας 18 (2), Θανόπουλος 3 (1), Κακλαμάνος 14 (4), Δημάκος, Στυλιανού, Λυμπάρης 8, Γαλιώτος 7 (8 ριμπ.).
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Σαμαράς 3 (1), Ακεψιμαίδης 14 (2), Σιζόπουλος 12 (1), Κιτσούλης 10 (1), Κασαμπαλής 2, Μαυρογιάννης 4, Τριχόπουλος, Μπρόζος 14 (1), Βαρυτιμιάδης.
ΨYXIKO – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 98-75
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Παυλόπουλος – Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 28-21, 55-33, 82-60, 98-75.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Αχής Ντ. 18, Μοσχοβίτης 5 (1), Καπινιάρης 9, Παπανικολάου 9, Αχής Π. 6, Πέττας 25 (1), Κολώκας 7, Σκουλούδης 1, Παππάς 8, Πέτρουλας, Φιλιππάκος 10.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αποσκίτης): Καρβούνης 14 (3), Νικολαϊδης 15 (1), Μπουρδάνος, Καρτέρης, Ζερβός 5 (1), Λαμπρόπουλος 5 (1), Σβαρνάς, Αναγνωστόπουλος 5, Ψαρόπουλος 12 (2), Ματζιώρης 19 (1).
ΛΑΥΡΙΟ – ΑΕΚ 66-74
Διαιτητές: Θεονάς-Μπίκας-Καλογερόπουλος Λ.
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 38-41, 48-62, 66-74
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Κακιούζης 12, Μουμπάρακ, Τσίρος 2, Μανούσος 10, Σακελλαρίου 9 (1), Γιαννακόπουλος 20 (1), Κεσκενίδης, Περράκης 8 (2), Ψωμαδέρης, Χατζόπουλος 5 (1).
ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παναγιωταράς 3, Παπαντωνάκος 5 (1), Φαλέκας 7, Καράμπουλας 13 (1), Πολυτάρχου 19 (5), Τσιότρας 3, Στούκας 1, Γκιζόγιαννης 8, Παπαδιονυσίου, Τσιάκος 13, Δέσπος 2.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 65-66
Διαιτητές: Βαρδάλος-Μπούσιας-Κωνσταντινόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 37-33, 54-49, 65-66
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Πρέκας, Τσαρουχάς 5 (1), Παπαδιονυσίου 8, Λάκκας 12, Πολιτόπουλος, Σκάνδαλος, Τζόλος 16 (1), Χάλαρης 10, Καμπερίδης 9, Μουρίκης, Χείλαρης 5 (1), Ντιαλλό.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Πέρκος): Μήτσιαλος, Μπεχλιβάνης 7 (2), Αποστολίδης, Π. Παπαδόπουλος 2, Χρυσόπουλος 15 (1), Θεοδωράκος 4 (8 ριμπ.), Τσουμπρίλο 17 (3 τριπ., 8 ριμπ.), Κοθράς 6, Σιόλογκας 4, Μαλτέσιος 4, Τσότσος 7.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΟΦΗ 73-65
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ευφραιμίδης-Πιτσίλκας Μ.
Τα δεκάλεπτα: 22-22, 37-39, 58-50, 73-65
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Οικονόμου): Μποχωρίδης 10 (3), Σταμπουλής 9 (1), Δήμας 7 (1), Γεωργιανός 6, Κουτίνας 13 (3), Συμεωνίδης 9, Σιώπης, Ναούμης 11 (1), Χορτομάρης 6 (2).
ΟΦΗ (Τακιανός): Βαγενάς 9, Μάρτζος 14 (1), Ραζής 7, Τραϊανός 3, Δεληγιώργης 10, Τζόρτζεβιτς 19, Πλιούκας, Γρύλλης 3 (1).
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 79-69
Διαιτητές: Παναγιώτου-Διαμαντής-Δαρλαμήτσος
Τα δεκάλεπτα: 17-22, 44-43, 59-55, 79-69
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 8 (2), Πίνης, Γατσόπουλος, Μαγιντόμπε, Κοψαύτης 16 (2), Προδρόμου 24, Τζατζάς, Πόπαντιτς 13 (2), Σάκοτα, Γκόβας 10 (1), Γιαννουλάκος, Πάνου.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ ( Καλαμπάκος): Νικολακόπουλος 2, Δέδες, Καραΐνδρος, Βασιλόπουλος 25 (2), Ψαρόπουλος 8, Δερμιτζάκης, Μπουραζάνης 2, Κουτρούλιας 10, Αγγελόπουλος, Μιχάλογλου 6, Πετρόπουλος 10, Ράπτης 6
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΑΒΑΛΑ 68-82
Διαιτητές: Παφίλης-Νικολούλης-Παγώνης
Τα δεκάλεπτα: 18-18, 36-35, 52-52, 68-82
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Καμαράκης): Καικλής, Ιωακειμίδης Σ. 10 (2), Ιωκειμίδης Θ. 7 (1), Σιγκούνας 23 (4), Καμαριώτης 1, Καλογιαννίδης 3 (1), Ηλιάδης, Τρτιτς 12 (2), Σικαλίδης, Παπαιωακείμ 12
 ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Κρστέβσκι 2, Μαρμαρινός 2, Τότσιος 16 (2), Καλαμπάκας 4, Κατσαρές, Καραποστόλου 24 (4), Αγγελακόπουλος 14 (2), Καραθανάσης 6, Βελισαρίδης, Καλαιτζίδης 14 (2).
Η Βαθμολογία (σε 21 αγώνες):
1. ΑΕΚ 40 (19-2)
2. Κόροιβος Αμαλιάδας 38 (17-4)
————————————–
3. Καβάλα 37 (16-5)
4. Ψυχικό 34 (13-8)
5. Ηρακλής 32 (11-10)
6. Αρκαδικός 31 (10-11)
7. Παγκράτι 31 (10-11)
8. Λαύριο 31 (10-11)
9. ΟΦΗ 30 (9-12)
10. Φίλιππός Βέροιας 30 (9-12)
11. Φιλαθλητικός 29 (8-13)
————————————–
12. Ίκαροι Σερρών 28 (7-14)
13. Ερμής Λαγκαδά 27 (6-15)
14. ΚΑΠ 23 (2-19)
H επόμενη αγωνιστική (22η, 5/4):
Παγκράτι – Ικαροι Σερρών
Καβάλα – Αρκαδικός
Αγία Παρασκευή – Ερμής Λαγκαδά
Ηρακλής -Ψυχικό
ΟΦΗ – Λαύριο
ΑΕΚ – Κόροιβος Αμαλιάδας
Φίλιππος Βέροιας – Φιλαθλητικός