9 γκολ παθητικό σε 14 ματς και 5 σε ένα!

Αρκετοί βρέθηκαν να μειώσουν την χθεσινή πεντάρα όμως οι αριθμοί λένε ότι ο ΟΦΗ έβαλε πέντε γκολ στην, μέχρι χθες, δεύτερη καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Ο ΟΦΗ διέσυρε την Αναγέννηση Καρδίτσας σε ένα ματς που αντί για 7-0 και 8-0, έληξε τελικά 5-0 όμως το θέμα είναι ότι ο ΟΦΗ δείχνει πραγματική βελτίωση στο μεσοεπιθετικό κομμάτι βγάζοντας παρά πολλές φάσεις. Το ίδιο συνέβη και στην Σπάρτη όπου η ομάδα είχε αρκετές τελικές αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει – κάτι που συνέβη χθες.

Το εντυπωσιακό στατιστικό στοιχείο είναι ότι μέχρι χθες η Αναγέννηση Καρδίτσας είχε δεχτεί μόλις 9 γκολ σε 14 αγωνιστικές έχοντας την δεύτερη καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος (μαζί με εκείνη του Απόλλωνα και πίσω από αυτήν της Λαμίας) ενώ σε 90 λεπτά δέχτηκε πέντε γκολ από τον ΟΦΗ! Και αν στο τελευταίο 20λεπτο οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ δεν έδειχναν τέτοια επιπολαιότητα τότε το σκορ θα είχε ξεφύγει ακόμα περισσότερο.