«Ξεμπούκωσε» με φιλική…. τεσσάρα

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Με πρωταγωνιστές τους Μιλοσάβλιεφ και Μάνο, που σημείωσαν από δύο τέρματα, ο ΟΦΗ επικράτησε με 4-1 του ΠΟΑ στο ΒΑΚ.

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο ΟΦΗ πήρε φιλική νίκη επί του ΠΟΑ στο ΒΑΚ με 4-1.

Από δύο γκολ σημείωσαν οι Μιλοσάβλιεφ και Μάνος ενώ για τον ΠΟΑ σκόραρε ο Αμπντουραχμάνι.

Για τον ΟΦΗ εκτός από τους δύο σκόρερ, ξεχώρισε και ο Βουό, που όσο παίζει είναι και καλύτερος.

O OΦΗ έπαιξε με σύστημα 4-3-3

Τερματοφύλακας ο Κασμερίδης. Δεξιά ο Κιάσσος και αριστερά ο Κοιλιάρας.
Στόπερ οι Φαζός και Κώτσιος. Αμυντικά χαφ οι Χύζι, Νάστος
Μπροστά ο Μπουρσέλης.
Και στην επίθεση δεξιά ο Ογκμποε, αριστερά ο Μιλοσάβλιεφ και στο κέντρο ο Βουό

Η εξέλιξη του ματς:

Γκολ για τον ΟΦΗ στο 11΄. Μετά από καταπληκτική διαγώνια πάσα του Βουό και πλασέ του Μιλοσάβλιεφ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 14΄σουτ του Χατζηανδρέου έδιωξε ο Κασμερίδης.

Γκολ για τον ΠΟΑ. Η ισοφάριση ήρθε με πλασέ του Αμπντουραχμάνι στο 24′ .

Γκολ για τον ΟΦΗ. Άμεση απάντηση. Στο 25΄κέρδισε πέναλτι ο Βουό από τον Πετράκη. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Μιλοσάβλιεφ. 2-1.

Στο 30΄μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπουτσάκη την κεφαλιά του Πετράκη έδιωξε σε κόρνερ ο Κασμερίδης.

Στο 37′ αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΟΑ στην θέση του Χατζηανδρέου μπήκε ο Σταθόγλου.

44′ το σουτ του Μιλοσάβλιεφ απέκρουσε ο Γιαγκιόζης.

Ημίχρονο, 2-1.

Στο 51΄δυνατό αλλά άστοχο το σουτ του Χαντί.

Στο 57΄ξεχάστηκε ο Κιάσσος και βγήκε μόνος του μπροστά ο Ρουμπάκης που “κρέμασε” τον Παπαδάκη αλλάη μπάλα πέρασε άουτ.

Απάντησε ο ΟΦΗ στο 58΄με τον Βρεττό να σουτάρει αλλά τον Ματαλλιωτάκη να αποκρούει.

Γκολ για τον ΟΦΗ. 3-1. Ο Μασάδο έκανε την σέντρα και ο Μάνος με κεφαλια σκόραρε στο 64′ .

Γκολ για τον ΟΦΗ. Στο 69΄έγινε το 4-1. Το σουτ του Χαντί κόντραρε στα σώματα και ο Μάνος με πλασέ σκόραρε για δεύτερη φορά στο ματς (όπως και ο Μιλοσάβλιεφ).
Στο 83′ μετά από κόρνερ του Μασάδο την κεφαλιά του Βρεττού εξουδετέρωσε ο Ματαλλιωτάκης.

Τελικό, 4-1.

Διαιτητής ήταν ο Φερετζάκης

Oι συνθέσεις:

ΟΦΗ:
Κασμερίδης, Φαζός, Κώτσιος, Χύζι, Κοιλιάρας, Κιάσσος, Νάστος, Μπουρσέλης, Ογκμποε, Μιλοσάβλιεφ, Βουό
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Παπαδάκης, Βαλιάνος, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Φουκαράκης, Μασάδο, Χαντί, Βρεττός, Μάνος, Κιάσσος (68′ Τουγλής), Φαζός