Φουλάρει τις μηχανές εν όψει πρωταθλήματος

Ο ΟΦΗ βελτίωσε ακόμα περισσότερο την αγωνιστική του εικόνα και κέρδισε τον Ερμή με 2-0 παίζοντας καλό ποδόσφαιρο.

Ο Νίκος Νιοπλιας φαίνεται ότι καταλήγει στις αλλαγές που προσανατολίζεται να κάνει με την επανέναρξη του πρωταθλήματος για το επόμενο Σαββατοκύριακο. Ο τεχνικός του ΟΦΗ δείχνει ότι καταλήγει στον Όγκμποε για πιθανό αντικαταστάτη του Βουό ενώ δοκίμασε τους Κομεσίδη – Όστοιτς ως κεντρικό αμυντικό δίδυμο.

Εν αντιθέσει με προηγούμενα φιλικά παιχνίδια ο ΟΦΗ ήταν σοβαρός από την αρχή μέχρι και το τέλος του αγώνα πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τους Όγκμποε και Αντουκόρ.

Το LIVE του φιλικού παιχνιδιού

ΟΦΗ: Δαύκος, Όστοιτς, Κομεσίδης, Μίκιτς, Νάστος, Μπουρσέλης, Όγκμποε, Μάνος, Αντουκόρ, Βαλλιάνος, Χαντί

Ερμής: Κόλλιας, Ταβλαδωράκης, Ραπτάκης, Γεωργούλης, Πρωτογεράκης, Φαμπίνιο, Πουλάκης, Ανωγειαννάκης, Πασσιαλής, Πλουσής Β., Τοπούζης

6′ Φάουλ του Νάστου, απέκρουσε ο Κόλλιας

15′ Γκολ για τον ΟΦΗ. Ωραίο σουτ από το ύψος του πέναλτι από τον Όγκμποε και 1-0.

23′ Σέντρα Βαλλιάνου, πλασέ Μάνου – δοκάρι και αουτ

31′ Ωραία κάθετη πάσα του Αντουκόρ, ο Βαλλιάνος έκανε το σουτ με την μπαλα να φεύγει μόλις αουτ

39′ Σέντρα – σουτ του Βαλλιάνου, απέκρουσε ο Κόλλιας.

12.15 / Τέλος ημιχρόνου

Αρκετές αλλαγές από τον ΟΦΗ και στο παιχνίδι μπήκαν: Δερμιτζάκης, Κώτσιος, Κοιλιάρας, Κιάσσος, Μιλοσάβλιεβ. Βγήκαν Δαύκος, Όστοιτς, Βαλλιάνος, Νάστος, Όγκμποε.

48′ Ωραία συνεργασία Χαντί και Μιλοσάβλιεβ, πάσα του πρώτου στον Μάνο που έκανε το σουτ με την μπαλα να πηγαίνει στο δοκάρι

51′ Ωραιο μακρινό σουτ του Κιάσσο, η μπαλα έφυγε μόλις αουτ

55′ 2-0 για τον ΟΦΗ. Ο Χαντί εκτέλεσε το κορνερ, ο Κώτσιος πήρε την κεφάλια και από κοντά ο Αντουκόρ με προβολή πέτυχε το δεύτερο γκολ του ΟΦΗ

Και οι άλλες πέντε αλλαγές: Μπήκαν Φαζός, Μπολάκης, Ροβίθης, Χίσι, Βρεττός.

74′ Ο Μπουρσέλης έκλεψε την μπαλα, πάτησε για τον Βρεττό με το σουτ που επιχείρησε να φεύγει κορνερ

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού. Ο ΟΦΗ ειναι αρκετά καλός στο δεύτερο μέρος και βγάζει φάσεις συνεχώς.

89′ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη, έδιωξε σε κορνερ