Γνωστοποιήθηκε το πρόγραμμα των Γιορτών στην Φούτμπολ Λιγκ

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Με την πρόσφατη διακοπή των πρωταθλημάτων η Football League έμεινε πίσω ακόμα τρεις αγωνιστικές.

Έτσι, αποφασίστηκε να υπάρξει αγωνιστική Τετάρτη στις 21 Δεκεμβρίου πριν τη διακοπή για τις γιορτές.

Οι ημερομηνίες της 6ης αγωνιστικής, πάντως, είναι πιθανό να διαφοροποιηθούν ανάλογα με το πρόγραμμα του Κυπέλλου (13-15/12).

Αναλυτικά το πρόγραμμα από την 6η έως και την 9η αγωνιστική:

Η 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου
Αιγινιακός – Απόλλων (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)
Αγροτικός Αστέρας – Πανσερραϊκός (15:00, Γήπεδο «Δ. Κοντικάκης»)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Σπάρτη – Καλλονή (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
ΑΡΗΣ – Τρίκαλα (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Καλλιθέα – ΟΦΗ (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
Πανθρακικός – Πανελευσινιακός (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)
ΑΟ Χανιά – Λαμία (15:00)

Η 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου
Κισσαμικός – Αιγινιακός (15:00)
Αχαρναϊκός – Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Αχαρνών)
ΟΦΗ – Παναιγιάλειος (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Πανελευσινιακός – Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)
Απόλλων – Αχαρναϊκός (15:00)
Καλλονή – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)
Λαμία – Καλλιθέα (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)
Τρίκαλα – Πανθρακικός (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
ΑΡΗΣ – ΑΟ Χανιά (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)

Η 8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 4 Ιανουαρίου
Κισσαμικός – Απόλλων (15:00)
Πανσερραϊκός – Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Σερρών)
Αιγινιακός – Καλλονή (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)
Αγροτικός Αστέρας – ΟΦΗ (15:00, Γήπεδο «Δ. Κοντικάκης»)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πανελευσινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)
Παναιγιάλειος – Λαμία (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Σπάρτη – Τρίκαλα (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Καλλιθέα – ΑΡΗΣ (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)
Πανθρακικός – ΑΟ Χανιά (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

Η 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 8 Ιανουαρίου
Απόλλων – Αχαρναϊκός (15:00)
Καλλονή – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)
ΟΦΗ – Πανσερραϊκός (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Πανελευσινιακός – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)
Λαμία – Αγροτικός Αστέρας (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)
Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
ΑΡΗΣ – Παναιγιάλειος (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)
ΑΟ Χανιά – Σπάρτη (15:00)
Πανθρακικός – Καλλιθέα (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

Πηγή: mikriliga.com