Κουρμπανάς: «Είμαστε στενοχωρημένοι»

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Ο προπονητής της Καλλιθέας, μετά την ήττα από τον ΟΦΗ (1-0), στάθηκε στις σημαντικές ευκαιρίες που έχασε η ομάδα του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Νίκου Κουρμπανά:

“Μπορέσαμε και “κλείσαμε” τους διαδρόμους στον ΟΦΗ, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Δεν καταφέραμε να σκοράρουμε στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο ΟΦΗ μπήκε καλύτερα και δεχθήκαμε γκολ, σε μία φάση που στο κέντρο έχουμε κάποιο παράπονο.

ΟΦΗ είχε την πρωτοβουλία αλλά δεν είχε “καθαρές” ευκαιρίες. Εμείς παίξαμε με τον ίδιο τρόπο. Χάσαμε σημαντικές φάσεις και κυρίως στο 90′ μετον Γουόρντεν.

Θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει το “Χ” που πιθανότατα να ήταν και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Ο ΟΦΗ έπρεπε να είναι ψηλά και σίγουρα κάτι φταίει γι΄αυτό. Έχει κόσμο και ιστορία.

Είμαστε στενοχωρημένοι. Κάναμε πολύ καλή προσπάθεια, συνεχίζουμε.

Ευχαριστούμε για την φιλοξενία τον ΟΦΗ. Είχα μία καλή παράδοση με τον ΟΦΗ, όπου έχασα για πρώτη φορά στην καριέρα μου και ως παίκτης και ως προπονητής”.

Stoiximan.gr. 0% γκανιότα στα πιο δημοφιλή ματς κάθε μέρα & τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα της αγοράς