Κρίμα! Έχασε την νίκη με “μαχαιριά” στις καθυστερήσεις!

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Ο ΟΦΗ με γκολάρα του Ντίνα προηγήθηκε στα Περβόλια αλλά ο Α.Ο.Χ / Κισσαμικός ισοφάρισε με τον Ξύδα στις καθυστερήσεις και του στέρησε την νίκη που άξιζε (1-1). Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Κουτσανικούλης.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για τον ΟΦΗ καθώς μετά την Δράμα την περασμένη αγωνιστική, ήρθε άλλη μία σήμερα στα Περβόλια με σκορ 1-1 κόντρα στον Α.Ο.Χ / Κισσαμικού σε ματς για την 27η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ. Παραμένει όμως αήττητος για 14 σερί ματς!

Ο ΟΦΗ είναι το αφεντικό της Κρήτης αν και δεν έκανε έκανε το “4 στα 4” στα κόντρα στις Κρητικές ομάδες φέτος και παραμένει μία ανάσα από την μαθηματική εξασφάλιση της ανόδου, ενώ παραμένει στην πρώτη θέση.

Με πολύ κόσμο στο πλευρό του και παρά τις απουσίες η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλυ ανέβασε γρήγορα στροφές μετά το νωχελικό ξεκίνημα και είχε δοκάρι με τον Κοέλιο στο 10′.

Ο Παπαδόπουλος έσωσε ουκ ολίγες φορές την Χανιώτικη ομάδα αλλά στο το 67′ σκόραρε ο Ντίνας με υπέχροη ατομική προσπάθεια μετά από πάσα του Μάνου.

Στο 77′ αποβλήθηκε ο Κουτσιανικούλης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Και στο 93΄ήρθε η ψυχρολουσία καθώς ισοφάρισε ο Ξύδας με πλασέ!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αντωνίου (Αθηνών) με βοηθούς τους Ζήρδα (Αθηνών) και Τζιλίρη (Πειραιά).

Οι συνθέσεις:

ΑΟΧ/Κισσαμικός:

Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Αρναούτογλου (84΄Αποστολίδης), Σεληνιωτάκης, Γκίνη (82′ Βρεττός), Λεμόνης, Ξύδας, Χαλκιαδάκης (72′ Σάλιακας), Λέο.

ΟΦΗ:

Στρέζο, Αργυρόπουλο, Κοιλιάρα (63′ Μπολάκης), Κομεσίδη, Βαφέα, Νάστο, Πουρτουλίδη, Κοέλιο (70′ Παπατόλιος), Μάνο, Κουτσιανικούλη, Ντίνα (81′ Περογαμβράκης).

H εξέλιξη του ματς:

Απειλεί ο Α.Ο.Χ / Κισσαμικός με γύρισμα του Λεμονή στο 2′ αλλά ο Χαλκιαδάκης δεν πρόλαβε και έδιωξε ο Βαφέας.

Σουτ του Λέο άουτ στο 4′.

Δοκάρι σε σουτ του Κοέλιο για τον ΟΦΗ στο 10′.

Διώχνει ο Στρέζος και σταματάει την ατομική προσπάθεια του Λέο στο 12′.

Kεφαλιά του Κοέλιο στο 25′ μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

Στο 27′ ο Παπαδόπουλος θα αποκρούσει την μπάλα μετά από γύρισμα του Μάνου.

Άστοχο σουτ του Ντίνα στο 30′.

Ο Παπαδόπουλος θα μπλοκάρει την μπάλα μετά από προσπάθεια για σουτ του Κοέλιο στο 32′.

Πλασέ του Μάνου και πλασέ του Κουτσιανικούλη εξουδετερώνει με διπλή επέμβαση ο Παπαδόπουλος στο 35′.

Πλασέ του Μάνου μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος στο 44′.

Ημίχρονο, 0-0.

Στο 50′ Κουτσιανικούλης, βγήκε και έδιωξε με τα πόδια ο Παπαδόπουλος.

Φάουλ του Ντίνα άουτ στο 61′.

Πλασέ του Κοέλιο στο 67′ αποκρούει ο Παπαδόπουλος.

Γκοοολ! Στο 67′ σκοράρει ο Ντίνας με σουτ μετά από πάσα του Μάνου

Αδύναμο το πλασέ του Πουρτουλίδη απόκρουσε ο Παπαδόπουλος στο 74′.

Αποβάλλεται ο Κουτσιανικούλης στο 77 με δεύτερη κίτρινη.

Σουτ του Σάλιακα απόκρουσε ο Στρέζος στο 78′.

Πλασέ του Παπατόλιου άουτ στο 91′.

Γκολ στο 93΄ισοφαρίζει ο Ξύδας με πλασέ!

Τελικό, 1-1!

Ο Αthletc Radio 104,2 και το GENTIKOULE βρέθηκαν στα Περιβόλια και σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό, σε real time, την εξέλιξη του αγώνα.