Άρεσε για ένα ημίχρονο ο ΟΦΗ

Δύο πρόσωπα έδειξε στο φιλικό η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου που κέρδισε για δεύτερη φορά τον Απόλλων Σμύρνης με 2-1.
Στο πρώτο μέρος ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 6ο λεπτό κατάφερε να πάρει… κεφάλι στο σκορ, όταν ο Σάσι, έβγαλε σέντρα και ο Πετσούνι άθελα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Η συνέχεια ήταν ανάλογη με τον ΟΦΗ να έχει την κατοχή της μπάλας χωρίς ωστόσο να δημιουργεί αρκετές ευκαιρίες για γκολ.
Στην επανάληψη οι “μελανόλευκοι” μετά και τις αλλαγές μπήκαν ορεξάτοι στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν με τον Πλατέλλα στο 49 για να έρθει ο Βουό λίγα λεπτά μετά και με τακουνάκι να κάνει το 2-0.
Ο Απόλλων Σμύρνης ξαναμπήκε στο παιχνίδι στο 54ο λεπτό με τον Είλερς να σκοράρει με σουτ έξω από την περιοχή.
Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, με τον Νίκο Παπαδόπουλο να χρησιμοποιεί και τον Χρήστο Αραβίδη, ο οποίος έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα του ΟΦΗ. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και ΟΦΗ πήρε τη νίκη με 2-1.