Με το νικητή του ζευγαριού Δόξα Κρανούλας – Παναχαϊκή θα παίξει ο OΦΗ

Eπιμέλεια:Μανώλης Σαρρής

Την Παναχαϊκή (εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) θα αντιμετωπίσει ο ΟΦΗ στην Δ’ φάση του κυπέλλου Ελλάδας αφού η κληρωτίδα τον φέρνει αντιμέτωπο με το νικητή του ζευγαριού Δόξα Κρανούλας – Παναχαϊκή.

Η Δόξα Κρανούλας θα αντιμετωπίσει την Παναχαϊκή στις 23-24 Νοεμβρίου και ο αγώνας με τον ΟΦΗ θα γίνει 20-21 Δεκεμβρίου. Η ομάδα του Αλέξη Κούγια είναι το φαβορί για να πάρει την πρόκριση απέναντι στην ομάδα της περιοχής που βρίσκεται κοντά στα Γιάννενα. Στην συνέχεια θα γίνει κλήρωση για να αναδειχθούν τα ζευγάρια των επόμενων φάσεων.

Αναλυτικά η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας

1. Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Επανομής

2. Απόλλων Σμύρνης – Πανθρακικός

3. Αστέρας Μαγούλας – Καλλιθέα

4. Βατανιακός – Αγροτικός Αστέρας

5. Δόξα Κρανούλας – Παναχαϊκή

6. Ζάκυνθος – Πιερικός

7. Καλαμάτα – Φωκικός

8. Κεραυνός Γλυφάδας – Καλλονή

9. Μέγας Αλέξανδρος Ηρακλειάς – Εθνικός Αστέρας

10. Νίκη Βόλου – Θρασύβουλος

11. Οδυσσέας Αναγέννησης – Πλατανιάς

12. Οικονόμος – Πανσερραϊκός

13. Πόντιοι Κατερίνης – Βύζας Μεγάρων

14. Προοδευτική – Γιαννιτσά

15. Ρούβας – Λάρισα

16. ΠΑΟ Ρουφ – Διαγόρας

17. Τύρναβος – Βέροια

18. Νικητής Εθνικός Γαζώρου – Αετός Σκύδρας (θα γίνει την Κυριακή) – Ηρακλής Ψαχνών

3η φάση (7/12) – γηπεδούχος η ομάδα της μικρότερης κατηγορίας

Νικητής Εθνικός Γαζώρου-Αετός Σκύδρας με Ηρακλής Ψαχνών – Νικητής Ζάκυνθος – Πιερικός

Νικητής Αστέρα Μαγούλας – Καλλιθέα – Νικητής Τύρναβος – Βέροια

4η φάση (20-21-22 / 12)

Δόξα Κρανούλας – Παναχαϊκή με ΟΦΗ

Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Επανομής με Ατρόμητο

Απόλλων Σμύρνης – Πανθρακικός με Άρη Θεσσαλονίκης

Βατανιακός – Αγροτικός Αστέρας με Παναθηναϊκό

Καλαμάτα – Φωκικός με ΑΕΚ

Κεραυνός Γλυφάδας – με Πανιώνιο

Μέγας Αλέξανδρος – Εθνικός Αστέρας με ΠΑΟΚ

Νίκη Βόλου – Θρασύβουλος με Λεβαδειακό

Οδυσσέας Αναγέννησης – Πλατανιάς με Κέρκυρα

Οικονόμος – Πανσερραϊκός με Εργοτέλη

Πόντιοι Κατερίνης – Βύζας Μεγάρων με Ξάνθη

Προοδευτική – Γιαννιτσά με Αστέρα Τρίπολης

Ρούβας – Λάρισα με Παναιτωλικό

ΠΑΟ Ρουφ – Διαγόρας με ΠΑΣ Γιάννινα

* Ο νικητής Εθνικός Γαζώρου- Αετός Σκύδρας που θα αντιμετωπίσει τον Ηρακλής Ψαχνών και εν συνεχεία ο νικητής Ζάκυνθος – Πιερικός με Ολυμπιακό

* Νικητής Αστέρα Μαγούλας – Καλλιθέα – νικητή Τύρναβος – Βέροια με Δόξα Δράμας