Ο Παππάς στο ΟΦΗ – Κέρκυρα

Eπιμέλεια:Μανώλης Σαρρής

Ο Ανδρέας Παππάς του συνδέσμου Αθηνών ορίστηκε από την ΚΕΔ για να διευθύνει την αναμέτρηση του ΟΦΗ με την Κέρκυρα που θα πραγματοποιηθεί το μεσημέρι της Κυριακής στο «Γεντί Κουλέ (15.00 live Gentikoule).

H κυριακάτικη αναμέτρηση θα είναι η 7η που σφυρίζει στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ ενώ στο φετινό πρωτάθλημα συγκέντρωσε πάνω του τα βλέμματα για την διαιτησία του στον αγώνα του Παναιτωλικού με τον Ολυμπιακό όπου αδίκησε τους Αγρινιώτες.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 14ης αγωνιστικής:

 

Σάββατο (17/12)

 

Λεβαδειακός-Εργοτέλης (17.15, NS)

 

Διαιτητής: Ζαχαριάδης Πραξιτέλης (Μακεδονίας)

Α’ Βοηθός: Δημητριάδης Λάζαρος (Μακεδονίας)

Β’ Βοηθός: Κούλα Χασάν (Μακεδονίας)

4ος Διαιτητής: Δασκαλόπουλος Γεώργιος (Κορινθίας)

Παρατηρητής: Τεροβίτσας Βασίλειος (Αιτ/νίας)

 

Skoda Ξάνθη-Πανιώνιος (19.30, ΝΕΤ)

 

Διαιτητής: Κομίνης Γεώργιος (Θεσπρωτίας)

Α’ Βοηθός: Μποζατζίδης Δημήτριος (Μακεδονίας)

Β’ Βοηθός: Μαγιάνης Χρήστος (Άρτας)

4ος Διαιτητής: Γιάχος Αθανάσιος (Χίου)

Παρατηρητής: Μπερσής Δημήτριος (Αρκαδίας)

 

Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης (19.30, NS)

 

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Αναστάσιος (Δωδ/νήσου)

Α’ Βοηθός: Πάνου Γρηγόριος (Αιτ/νίας)

Β’ Βοηθός: Γρεβένης Αλέξανδρος (Χαλκιδικής)

4ος Διαιτητής: Παπαδόπουλος Ιωάννης (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Μπέγκος Δημήτριος (Αργολίδας)

 

Κυριακή (18/12)

 

Δόξα Δράμας-ΠΑΟΚ (15.00, NS)

 

Διαιτητής: Καλογερόπουλος Χαράλαμπος (Αθηνών)

Α’ Βοηθός: Φραγκιαδάκης Λεωνίδας (Δωδ/νήσου)

Β’ Βοηθός: Αναστόπουλος Δήμος (Αρκαδίας)

4ος Διαιτητής: Κάκος Αναστάσιος (Κέρκυρας)

Παρατηρητής: Καρατζάς Χαράλαμπος (Εύβοιας)

 

ΟΦΗ-Κέρκυρα (15.00, NS)

 

Διαιτητής: Παππάς Ανδρέας (Αθηνών)

Α’ Βοηθός: Δημόπουλος Νικόλαος (Μακεδονίας)

Β’ Βοηθός: Μπιτσίδης Δημήτριος (Θράκης)

4ος Διαιτητής: Κωνσταντινέας Πέτρος (Μεσσηνίας)

Παρατηρητής: Τσορτανίδης Δημήτριος (Αχαΐας)

 

Άρης-Παναιτωλικός (17.15, NS)

 

Διαιτητής: Κουκουλάκης Μιχαήλ (Ηρακλείου)

Α’ Βοηθός: Γούκος Δημήτριος (Ηπείρου)

Β’ Βοηθός: Τρύφων Πέτρος (Δράμας)

4ος Διαιτητής: Παπαπέτρου Αναστάσιος (Αθηνών)

Παρατηρητής: Τσαχειλίδης Ιωάννης (Πειραιά)

 

Ατρόμητος-ΑΕΚ (17.15, NS)

 

Διαιτητής: Σπάθας Ηλίας (Πειραιά)

Α’ Βοηθός: Ευθυμιάδης Δαμιανός (Πιερίας)

Β’ Βοηθός: Γκάγκας Δημήτριος (Λάρισας)

4ος Διαιτητής: Βοσκάκης Μιχαήλ (Ρεθύμνου)

Παρατηρητής: Σίπκας Αντώνιος (Φλώρινας)

 

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα (19.30, NS)

 

Διαιτητής: Στυλιάρας Δημήτριος (Αιτ/νίας)

Α’ Βοηθός: Αργυρός Παναγιώτης (Αθηνών)

Β’ Βοηθός: Σταματόγλου Ιωάννης (Καβάλας)

4ος Διαιτητής: Λιαχούδης Γεώργιος (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Αμυγδαλής Γεώργιος (Σερρών)