Έπεσε μαχόμενος…

Ο ΟΦΗ των 13 παικτών δέχτηκε 2 γκολ μέσα σε επτά λεπτά γνωρίζοντας από την Ξάνθη την ήττα – αποκλεισμό με 3-0.

Ο ΟΦΗ των τόσων προβλημάτων και των 13 παικτών, ουσιαστικά 12, δεν μπορούσε να κάνει τίποτα παραπάνω στο σημερινό παιχνίδι με την Ξάνθη. Όσο το παιχνίδι ήταν στο 0-0, θεωρητικά ο ΟΦΗ είχε ελπίδες για να πετύχει ένα γκολ και ήταν εκείνος που έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν ο Γούτας μπλόκαρε το σουτ του Περογαμβράκη μετά το γύρισμα του Λαμπρόπουλου.

Η Ξάνθη άνοιξε το σκορ στο 18′ με κεφαλιά του Σολτάνι μετά από κόρνερ του Λουσέρο και επτά λεπτά αργότερα ο Κλέιτον με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε καμία αξία με την Ξάνθη να ρίχνει ρυθμούς και τον ΟΦΗ να προσπαθεί να κάνει… κάτι μέσα από αντεπιθέσεις αλλά δεν πέτυχε κάτι παραπάνω. Ο Παππάς έχασε την ευκαιρία να δώσει ενδιαφέρον στο παιχνίδι όταν στο 75′ δεν υπέδειξε το πέναλτι σε ανατροπή του Κουτσιανικούλη από τον Σολτάνι και στο 84′ ο Σολτάνι με το δεύτερο προσωπικό γκολ διαμόρφωσε το 3-0.