Με νέα… όργια νίκησε ξανά η Λαμία

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Ανοίγοντας το σκορ με γκολ στο οποίο ήταν πέντε παίκτες οφσάιντ, η ομάδα του Τεννέ επικράτησε 3-1 του Πανσερραϊκού.

Τρένο με… χείρα βοηθείας η Λαμία! Ανοίγοντας το σκορ με γκολ στο οποίο πέντε παίκτες ήταν σε εμφανέστατη θέση οφσάιντ, η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ επικράτησε 3-1 του Πανσερραϊκού και έπιασε τον Απόλλωνα Σμύρνης -που έχει ένα ματς λιγότερο- στην κορυφή.

Πριν καν συμπληρωθούν έξι λεπτά, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Αυγενικού, πέντε παίκτες ήταν εκτεθειμένοι, μεταξύ αυτών και ο Μπουλούλης ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει το προβάδισμα, κάνοντας πιο εύκολο το έργο τους. Στο 39’ ο Καψάλης έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το 2-0, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τσελεπίδης μείωσε για τον Πανσερραϊκό.

Πριν… βγει, όμως, το ημίχρονο η Λαμία έκανε τρία τα τέρματά της με τον Καραγιάννη. Το σκορ δεν άλλαξε στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έριξαν ρυθμό και έφτασαν σε ένα σπουδαίο τρίποντο!

Σάββατο, 22/4

Λαμία-Πανσερραϊκός 3-1
(6′ Μπουλούλης, 39′ Καψάλης αυτ., 45’+1′ Καραγιάννης / 43′ Τσελεπίδης)

Πηγή: sport – fm.gr

Stoiximan.gr. 0% γκανιότα στα πιο δημοφιλή ματς κάθε μέρα & τα περισσότερα ειδικά στοιχήματα της αγοράς