Κέρδισε τον Α.Ο.Κ Χανιά – “Καρδιοχτύπησε”με Αγαπιάδη

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 67-64 της Χανιώτικης ομάδας στο ΒΑΚ με τον έμπειρο γκαρντ να αποχωρεί από το παρκέ αλλά μην εμπνέει ανησυχία ο τραυματισμός του

Δυνατό φιλικό παιχνίδι με τον ΑΟΚ Χανίων έδωσε ο ΟΦΗ το απόγευμα του Σαββάτου στο ΒΑΚ.

Πρόκειται για το πρώτο φιλικό μεταξύ των δύο Κρητικών ομάδων που θα αγωνίζονται φέτος στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής και τρίτο φετινό για την ομάδα του Γιάννη Κόκκινου μετά από αυτά με Δειλινό και Εργοτέλη.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο αλλά από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά ο ΟΦΗ ανέβασε στρφοές και πήρε την φιλική νίκη έστω και με δύσκολο τρόπο στο φινάλε.

Ο Κώστας Αγαπιάδης αποχώρησε τραυματίας με χτύπησε στην γάμπα από το ματς αλά ευτυχώς δεν έχει υποστεί κάτι το ανησυχητικό.