Λάρσον: Από τον παράδεισο στην… κόλαση στο ντεμπούτο του με τη Λίλεστρομ

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Ο Έρικ Λάρσον αποτελεί πλέον παίκτης της Λίλεστρομ και πραγματοποίησε το ντεμπούτο του, με το παιχνίδι να γίνεται… τρελό μόλις μπήκε εκείνος στον αγωνιστικό χώρο, αφού η ομάδα του βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-5 και δέχθηκε τρία τέρματα μέσα σε λίγα λεπτά

Μετά την αποχώρησή του από τον ΟΦΗ, ο Λάρσον ανήκει στην Λίλεστρομ. Έχοντας πλέον ξεπεράσει τον τραυματισμό του, ο Σουηδός έκανε το ντεμπούτο του στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Στρέμεν, για το Κύπελλο Νορβηγίας.

Το ντεμπούτο του Λάρσον όμως δεν ήταν κάτι… απλό, αφού μπήκε αλλαγή στο 68ο λεπτό με το σκορ να είναι στο 1-5 υπέρ της ομάδας του, όμως μέσα σε πολύ λίγα λεπτά ο πίνακας του σκορ έγραψε… 4-5! Η Λίλεστρομ γλίτωσε την γκέλα, καθώς η Στρέμεν είναι ομάδα τρίτης κατηγορίας, όμως τα τρία γκολ του 23χρονου Ασβεσταντ στο 76’, το 78’ και το 87’ σίγουρα άγχωσαν την ομάδα του πρώην παίκτη του ΟΦΗ, που εν τέλει πήρε την πρόκριση.