Για 65 λεπτά έπαιζε τραυματίας ο Στρέζος!

Σχεδόν ολόκληρο το παιχνίδι αγωνίστηκε τραυματίας ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ που έκανε την επέμβαση του αγώνα στο 2-3 συμβάλοντας καταλυτικά στο να έρθει η νίκη στο Παγκρήτιο.

Από το 35ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Γιώργος Στρέζος αγωνιζόταν τραυματίας και στο πρώτο ημίχρονο δεν φάνηκε το πρόβλημα που αντιμετώπιζε. Αυτό έγινε ορατό όταν κατά την διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, ο Στρέζος άφηνε το Νάστο να εκτελεί τα βολέ από την περιοχή του αφού ο ίδιος δεν μπορούσε λόγω των πόνων που αισθανόταν. Μάλιστα, ο Παπαδόπουλος είχε σηκώσει για ζέσταμα τον Γιάννη Δερμιτζάκη προκειμένου, αν χρειαστεί, να μπει στο παιχνίδι και να τον αντικαταστήσει. Τελικά ο Στρέζος έβγαλε όλο το παιχνίδι δείχνοντας μεγάλη αυταπάρνηση ενώ στο 65′ έκανε την επέμβαση του αγώνα όταν έδιωξε το σουτ του Καΐπερς αποσοβώντας την ισοφάριση.