Γρήγορα, απλά και ουσιαστικά

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Ο ΟΦΗ έκανε… πάρτι στο πρώτο ημίχρονο, έβαλε τέσσερα γκολ στον Αγροτικό Αστέρα και μετά… κατέβασε ταχύτητα εν όψει Πανσερραϊκού, επικρατώντας με 4-0 για την 25η αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League.

Ο ΟΦΗ ήταν απολαυστικός και ουσιαστικός στο πρώτο ημίχρονο, όπου σκόραρε και τα τέσσερα γκολ του, επικρατώντας με 4-0 του Αγροτικού Αστέρα και έκανε το “4 στα 4” στα τελευταία του ματς.

Η Κρητική ομάδα μπήκε δυνατά στο ματς και ουσιαστικά το… καθάρισε με τρία γκολ στο πρώτο 20 λεπτο με τους Πάγκαλο, Μάνο και Μητρόπουλο.

Το τέταρτο ήρθε στο 42′ και πάλι με τον Πάγκαλο και μετά στο δεύτερο ημίχρονο κατέβασε ρυθμούς εν όψει της αναμέτρησης με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες την Μεάγλη Τετάρτη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κοσικίδης (Αθηνών) με βοηθούς τους Παννίκο (Πειραιά) και Σπυρόπουλο (Ανατ. Αττικής).

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ: Στρέζος, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Παντίδος, Κομεσίδης, Χαντί (84′ Βρεττός), Νάστος, Μητρόπουλος (63′ Χίσι), Πάγκαλος, Μιλοσάβλιεβ (70′ Μπουρσέλης), Μάνος.

Αγροτικός Αστέρας: Γουναρίδης, Αργυρίου, Γκότοβος, Μπουτζίκος, Ουνγιαλίδης (63′ Γκέκας), Κουκόλης, Τάι (46΄Μέρντοβιτς), Τεγούσης, Χατζής, Τριανταφυλλάκος (69′ Γκέσιος), Φίλιππε.

H εξέλιξη του ματς:

4′ Γκοοολ! Ο Μάνος έκανε εξαιρετική πάσα για τον Πάγκαλο που με διαγώνιο πλασέ ανοίγει το σκορ για τον ΟΦΗ.

18΄Γκοοολ! Ο Μιλοσάβλιεβ βρήκε μπροστά του ανοικτό γήπεδο, έκανε εξαιρετική κάθετη πάσα για τον Μάνο που παρέμεινε όρθιος και με πλασέ έκανε το 2-0 για τον ΟΦΗ.

20′ Γκοοολ! Ο Χαντί έβγαλε πολύ ωραία σέντρα από τα αριστερά, ο Μητρόπουλος έκανε το βόλτα πλάνε με τον Γουναρίδης να αποκρούει και στην επαναφορά ο ίδιος έκανε το 3-0 για τον ΟΦΗ.

25′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Κιάσσος έβγαλε την σέντρα, κεφάλια του Πάγκαλος η μπαλα έφυγε μόλις αουτ.

35′ Πρώτο σουτ για τον Αγροτικό με τον Στρέζος να μπλοκάρει την μπαλα μετά την προσπάθεια του Τριανταφυλλάκου.

37′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μιλοσάβλιεβ και Παγκαλος άλλαξαν την μπαλα με τον Παντίδο να κάνει το σουτ και την μπαλα να φεύγει μόλις αουτ.

38′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με το μακρινό σουτ του Χαντί να διώχνει δύσκολα αε κόρνερ ο Γουναρίδης.

42′ Γκοοολ! Ο Μιλοσάβλιεβ έκανε το πλασέ προλαβαίνοντας τον Γουναριδη με τον Πάγκαλο να κάνει το 4-0!

Αποτέλεσμα ημιχρόνου, 4-0.

46′ Κεφαλιά Φελίπε έδιωξε εύκολα ο Στρέζος

53′ Ωραίο σουτ του Παγκαλου έδιωξε σε κόρνερ ο Γουναρίδης.