Μία ακόμα φιλική νίκη και περιμένει την έναρξη…

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Παραμένει άηττητος και συνεχίζει να μαζεύει φιλικές νίκες ο ΟΦΗ.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου επικράτησε και του Ερμή Ζωανιανών, με 4-0, με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ,στο ΒΑΚ,σε ένα προπονητικο δίτερμα φιλικου χαρακτήρα που διεξήχθη χωρίς κόσμο.

Αυτή ήταν η 9η φετινή φιλική νίκη για τον ΟΦΗ, στα 12 φιλικά ματς που έχει δώσει έως τώρα,και ενώ ολοκλήρωσε την 11η βδομάδα προετοιμασίας του μεχρι να αρχίσει επιτέλους το πολύπαθο πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ!

Τα γκολ σημείωσαν οι Χαντί, Ορτέγκα, Κουσκουνάς και Μάρτος.

Το GENTIKOULE αλλά και ο Αthletic Radio 104,2 ήταν στο ΒΑΚ και σας μετέφεραν λεπτό λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Η εξέλιξη του ματς:

ΟΦΗ – Ερμής Ζωνιανών 4-0

Οι συνθέσεις:

OΦΗ: Στρέζος, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Νάστος, Πουρτουλίδης, Λεάλ,Ορτέγκα Κουσκουνάς, Χαντί

Ερμής Ζων:  Γεωργίου, Ραπτάκης, Ανυφαντάκης, Ρομπακης, Κορίτσινιδης, Σταθογλου, Γιακουμάκης, Χατζηδημητριου, Σκουτέλης, Πλούσης, Τοπούζης

Ξεκίνησε το  ματς!

Στο 5΄άστοχο σουτ του Λεάλ.

Σουτ του Σκουτέλη στο 8΄απόκρουσε ο Στρέζος.

Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ δεν έχει πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, έχει τον έλεγχο αλλά δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά την εστία των Ζωνιανών.

Καλή φάση για τον ΟΦΗ στο 28΄όταν το σουτ του Κομεσίδη βρήκε το δοκάρι του Γεωργίου.

Γκολ! 1-0 στο 36′ η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου “ανοίγει” το σκορ με τον Χαντί που πλάσαρε εύστοχα μετά από το λάθος του Ανυφαντάκη.

Γκολ! 2-0! Φοβερό γκολ από τον Ορτέγκα που με υπέροχη ατομική ενέργεια σκόραρε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 2-0.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα του δευτερου ημιχρόνου.

Γκολ! 3-0, μετά από νέο λάθος του Ανυφαντάκη ο Κουσκουνάς στο 50′ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ.

Ο ΟΦΗ συνεχιζει με τους Δερμιτζάκη, Σιώπη, Παπατόλιο, Ρούσσο, Παπαστεργαννό, Πλευράκη, Μπολάκη, Κουτσιανικουλη, Μάρτος. Ογκμποε, Μάνο.

Γκολ! 4-0. Πολύ ωραίο γκολ από τον Μάρτος με “ψαλιδάκι”.