Κ20: “Μαγεία” ο ΟΦΗ, διέλυσε τον Πλατανιά με 5-0

Καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι πιτσιρικάδες του ΟΦΗ που συνέτριψαν τους Χανιώτες με 5-0 δείχνοντας ότι ο σύλλογος δεν έχει μόνο παρόν αλλά και μέλλον.

Η ομάδα Κ20 του ΟΦΗ συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα Κ20 της Σούπερ Λιγκ και έδειξε ότι ο σύλλογος έχει παιδιά που αξίζει να πάρουν τις ευκαιρίες για να πρωταγωνιστήσουν. Το τελικό σκορ, μάλλον τιμάει τους φιλοξενούμενους καθώς ο ΟΦΗ έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκολ με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει με 3-0 χάρις στα γκολ των Κοντογιάννη, Μπάμπη, Χύζι ενώ στο δεύτερο 45λεπτο σκόραραν ακόμα οι Μεταξάκης, Μαραθιανός διαμορφώνοντας το τελικό 5-0 και περίπου 200 φίλους που βρέθηκαν στο “Γεντί Κουλέ” να χειροκροτούν.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Μπολάκης, Τουγλής, Λογοθέτης, Δαμιανάκης, Ρουσάκης, Μπάμπης, Χύζι, Μαραθιανός, Κοντογιάννης, Μεταξάκης

Έπαιξαν ακόμα οι: Λαμπριανίδης, Τσομπανέλης, Φραγκιαδάκης