Πλήρωσε το πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ κόντρα στον ΠΑΟΚ

Tην ήττα με 4-2 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από τον ΠΑΟΚ πληρώνοντας το κακό πρώτο ημίχρονο όταν και βρέθηκε να χάνει με 3-0.

Η νέα ομάδα του ΟΦΗ, προσπάθησε για το καλύτερο απέναντι σε ένα πολύ δυνατό αντίπαλο, ο οποίος προηγήθηκε με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο με γκολ από τους Γαιτανίδη (6’), Δουμτζή (πέν. 22’) και Τζοβάρα (36’).

Τα παιδιά του Μανόλη Πατεμτζή, ξεκίνησαν δυνατά το δεύτερο ημίχρονο και με δυο γρήγορα γκολ από τον Κουράκη (50’ πεν και 52’), μείωσαν σε 2-3 και ξαναμπήκαν στο παιχνίδι.

Ωστόσο, μια ασυνεννοησία της άμυνας, έφερε το τέταρτο γκολ για τον ΠΑΟΚ στο 61’ με τον Γανιτανίδη και εκεί φάνηκε να τελειώνουν όλα.

ΟΦΗ (Μανόλης Πατεμτζής): Αγγελάκης, Κοκολογιάννης, Κουγιουμουτζής, Περδίκης, Μακρυδάκης (72’ λ.τ. Ζερβάκης), Δολαψάκης, Σουρνάκης, Ψαρράς (46’ Παπιομήτογλου), Νοικοκυράκης, Αζίζι, Κουράκης (74’ Καλαϊτζάκης).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Λυράτζης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Τσαούσης, Τσιγγαράς (74’ Μανιώτης), Μπαλογιάννης (68’ Σαλαμούρας), Χατζηστράβος, Γαϊτανίδης, Τζοβάρας, Δούμτζης.