Ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ στο Γαλάτσι

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε στο Γαλάτσι η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό, με τον Γιούση να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι.

Στο 51’ ο διαιτητής καταλόγισε και πάλι πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ. Ο Γιούσης σκόραρε ξανά από την άσπρη βούλα κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του.

Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρίτο γκολ, όταν ο Μπούσης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του ΟΦΗ. Στο 80ο λεπτό ο Χριστόπουλος με ωραίο σουτ έκανε το 4-0 για την ΑΕΚ, με την ομάδα του ΟΦΗ να μειώνει 4-1 στο 90ο λεπτό, με κεφαλιά του Σταυρακάκη.

Κ19 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Μαρινάκης, Μακρυδάκης (75’ Τζωρτζάκης), Αυγουστάκης (62’ Παπαντωνάκης), Ξενοκτιστάκης, Περδίκης, Καλαϊτζάκης, Σουρνάκης, Κουράκης, Παπιομήτογλου (79’ Ψαρράς), Σταυρακάκης