Ήττα για την Κ19 απέναντι στον Απόλλωνα

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 3-1 από τον Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ασπρόμαυροι άνοιξαν το σκορ στο 34ο λεπτό, με το σουτ του Νοικοκυράκη να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων, όμως στο 45’ ο Λάμπη πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον Απόλλωνα.

Στην επανάληψη ο Απόλλων Σμύρνης έφερε… τούμπα το παιχνίδι όταν στο 60ο λεπτό ο Λάμπη έκανε το σουτ για το 2-1, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε εννέα λεπτά αργότερα ο Ρουκουνάκης με κεφαλιά.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης (62’ λ.τ. Νεοκοσμίδης), Δολαψάκης, Κοκολογιάννης, Περδίκης, Παπαντωνάκης, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης (80’ Αζίζι), Ψαρράς (62’ Μαρινάκης), Κουράκης, Παπιομήτογλου, Νοικοκυράκης