Κ20: «Τζάμπα» ήττα για τον ΟΦΗ από την ΑΕΚ (1-2)

«Τζάμπα» ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ από την ΑΕΚ με 2-1 με τους παίκτες του Δημήτρη Βολονάκη να πληρώνουν το νωθρό πρώτο 10λεπτο όταν και δέχτηκαν δύο γκολ ενώ στην συνέχεια η αντεπίθεση δεν ήταν αρκετή για να ανατραπεί το ματς.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Ντανιέλ Μπατίστα μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μέχρι το πρώτο 15λεπτο είχαν καταφέρει να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων (0-2). Στην συνέχεια, ο ΟΦΗ “ξύπνησε” και άρχιζε να πιέζει τους φιλοξενούμενους. Η πίεση καρποφόρησε και τελικά ήρθε το γκολ από τον Κωνσταντίνου που μείωσε σε 1-2.

Ο ΟΦΗ ανέβαζε συνεχώς την απόδοση του όμως ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα με αποτέλεσμα οι παίκτες του ΟΦΗ να “αγγίξουν” το γκολ όταν στο 82′ ο Μπολάκης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.