Νίκησε τον ΠΟΑ η Κ19

Η Κ19 του ΟΦΗ νίκησε με σκορ 2-1 τον ΠΟΑ στο γήπεδο του Ατσαλένιου, στον τρίτο φιλικό αγώνα που έδωσε η ομάδα μας στο πλαίσιο της προετοιμασίας της.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ανήκει στους γηπεδούχους, με τον Καϊμακαμούδη να κάνει το πλασέ και τον Σηφάκη να αποκρούει με τα πόδια.

Ο OΦΗ είχε μια καλή ευκαιρία στο 25ο λεπτό, με τον Παπιομίτογλου να εκτελεί απευθείας φάουλ και τους αμυντικούς του ΠΟΑ να απομακρύνουν τη μπάλα.

Στο 40ο λεπτό ο Κουγιουμουτζής έκανε το σουτ, μπλόκαρε όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Στο 50’ ο Νοικοκυράκης με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ.

Στο 70’ ο Βρεττός νίκησε τον Σηφάκη και ισοφάρισε για τον ΠΟΑ, ενώ στο 78ο λεπτό ο Στειακάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Μακριδάκης, Αυγουστάκης, Κουγιουμουτζής, Δολαψάκης, Μαρινάκης, Ψαρράς, Παπιομίτογλου, Καλαϊτζάκης, Παπαδάκης, Κουράκης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Νεοκοσμίδης, Νοικοκυράκης, Μπέρκης, Στειακάκης, Σκέντζος, Γαιτάνης