Ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή προηγήθηκε στο 27ο λεπτό, με τον Καλαϊτζάκη να σουτάρει μέσα από την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Χριστογεώργου για το 0-1, έπειτα από κάθετη πάσα του Παπιομίτογλου.

Στο 46΄ ο Ηλιάδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 για τον Παναθηναϊκό. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 70ο λεπτό με τον Βαγιαννίδη να κάνει το 2-1, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Σερπέζης με κοντινή προβολή νίκησε τον Σηφάκη και έκανε το 3-1. Στο 82’ ο Σπίνος με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης (82’ Γαϊτάνης), Κουγιουμουτζής, Αυγουστάκης, Μαρινάκης (75’ Μπέρκης), Καλαϊτζάκης, Ψαράς (45’ Παπαδάκης), Νοικοκυράκης, Παπιομίτογλου, Σταυρακάκης (60’ Κουράκης).