Κ17: «Σεφτέ» στις νίκες με ωραίο ποδόσφαιρο για τον ΟΦΗ

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ κέρδισε με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης πετυχαίνοντας την πρώτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη επιβλήθηκαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα από την ομάδα της Αρκαδίας. Το 1-0 έγινε μόλις στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μύρωνα Παχάκη ενώ στην συνέχεια χάθηκαν ευκαιρίες από τους Χατζάκη, Γρίβα για να διπλασιάσει ο ΟΦΗ τα τέρματα του.

Τελικά, το 2-0 διαμόρφωσε ο Γιώργος Χαλκιαδάκης μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας με τον Χατζάκη.