Με το… δεξί η Κ15 του ΟΦΗ

Πραγματοποιώντας μια καλή εμφάνιση η Κ15 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 2-0 της αντίστοιχης του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Η ομάδα του ΟΦΗ  έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 10ο λεπτό, με τον Κακουλάκη να σουτάρει και τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ. Στο 17’ ο Κλάδος έκανε το πλασέ, έδιωξε όμως ο Χατσατριάν.

Στο 25ο λεπτό ο Κλάδος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων για το 0-1.

Στο 54’ ο Κακουλάκης βρέθηκε τετ α τετ με τον γκολκίπερ του Πανιωνίου και ευστόχησε για το 0-2, έπειτα από ασίστ του Φανουράκη.

Ο ΟΦΗ έφτασε μια «ανάσα» από το να πετύχει και τρίτο γκολ στο 75’, με τον Κακουλάκη να βγαίνει τετ α τετ με τον Χατσαριάν και τη μπάλα να περνά ψηλά άουτ.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Γωνιανάκης (65’ Ανδρεανίδης), Σαλούστρος, Σαντοριναίος (65’ Χότζα), Κώτης, Ζαχαριουδάκης, Καρανδινός, Φαϊτάκης, Κακουλάκης, Κλάδος (60’ Μακράκης), Σημαντηράκης (50’ Φανουράκης)