Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ από τον Ολυμπιακο

Η Κ15 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 1-4 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο γήπεδο της Ελιάς, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 23’ με προβολή του Διαμαντόπουλου. Τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ρούτσι για το 0-2. Στο 30’ ο Μαυρόπουλος με σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Χαλκιαδάκη για το 0-3, ενώ στο 33’ ο Μοίρας με κοντινό πλασέ έκανε το 0-4 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 55ο λεπτό ο Κλάδος μείωσε σε 1-4 για την ομάδα του ΟΦΗ με κεφαλιά, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Καρανδινός (70’ Ανδρεανίδης), Σαντοριναίος, Σαλούστρος, Κώτης, Ζαχαριουδάκης, Φανουράκης (50’ Γωνιανάκης), Φαϊτάκης, Κακουλάκης, Κλάδος (70’ Χότζα), Σημαντηράκης (60’ Μακράκης)