Κ19| Τρομερός ΟΦΗ μέσα στο Ρέντη, 4-4 με τον Ολυμπιακό!

Οι παίκτες του Μανώλη Πατεμτζή γύρισαν με μεγάλη ανατροπή, έχαναν μέχρι το 94′ και ο Κουράκης στην τελευταία φάση του αγώνα ισοφάρισε σε 4-4.

Παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ κατάφεραν όχι μόνο να ισοφαρίσουν και να προηγηθούν με 3-2 μέσα σε ένα δεκάλεπτο (35′-45′).

Το 1-2 έγινε με αυτογκόλ του Σαπουντζή και στην συνέχεια ο ΟΦΗ κατάφερε να σκοράρει με τους Νοικοκυράκη, Σταυρακάκη παίρνοντας το προβάδισμα με 3-2.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης και πήρε το προβάδισμα στο 87′ με πέναλτι του Σουρλή ωστόσο ο ΟΦΗ δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και με γκολ του Κουράκη στο 94ο λεπτό ισοφάρισε σε 4-4 παρουσιάζοντας μια εξαιρετική εικόνα και πραγματοποιώντας μια θαυμάσια εμφάνιση.