Κ19: ΟΦΗ – ΑΕΚ 1-3

Την ήττα με σκορ 1-3 γνώρισε εντός έδρας η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με την κεφαλιά του Χριστόπουλου να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Σηφάκη. Στο 12’ ο Μαχαίρας διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, έπειτα από ασίστ του Κοσίδη.

Στο 30’ ο Χριστόπουλος σκόραρε εκ νέου για το 0-3.

Στο 55ο λεπτό ο Νοικοκυράκης μείωσε σε 1-3 , έπειτα από ασίστ του Δολαψάκη, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του αγώνα.

ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Αυγουστάκης, Κουγιουμουτζής, Μακρυδάκης (80’ Γαϊτάνης), Μαρινάκης (80’ Μπέκου), Ψαρράς (75’ Μπέρκης), Καλαϊτζάκης, Σκέντζος (59’ Σταυρακάκης), Νοικοκυράκης, Παπιομίτογλου (59’ Παπαδάκης)