Πήρε βαθμό κόντρα στον Πανιώνιο η Κ17 του ΟΦΗ

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο ματς, στο 30ο λεπτό, με τον Μπερικάκη να σουτάρει και τον Σταρένιο να αποκρούει, ενώ το ίδιο συνέβη δυο λεπτά αργότερα με τον γκολκίπερ του Πανιωνίου να λέει εκ νέου «όχι» στον Μπερικάκη.

Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αργυρίου. Στο 51’ ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, με τον Φωτιάδη να στέλνει τη μπάλα άουτ.  Στο 75’ ο Μπερικάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σπυριδάκης (75’ Κορνηλάκης), Γεωργαλής, Σμπώκος (65’ Σωμαράκης), Γωνιωτάκης, Καφούσης, Φωτιάδης, Λέλεκας (75’ Μπέης), Θεοδωσουλάκης (65’ Χαλκιαδάκης), Αποστολάκης, Μπερικάκης