Κέρδισε τον Απόλλωνα η Κ17 του ΟΦΗ!

Τη νίκη με σκορ 2-1 πήρε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης στο γήπεδο της Ελιάς, για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Φωτιάδη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Στάθη, έπειτα από ασίστ του Μπερικάκη.

Στο 62’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Χριστόπουλο, ενώ δυο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ενενηντάλεπτου, ο Βασιλάκης έδωσε στον Θεοδοσουλάκη, ο οποίος νίκησε τον γκολκίπερ του Απόλλωνα για το τελικό 2-1.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Χωραϊτης, Χνάρης (75’ Κορνιλάκης), Βασιλάκης, Σμπώκος, Βιτώρος (75’ Γωνιωτάκης), Καφούσης (60’ Αμανάκης), Φωτιάδης, Χαλκιαδάκης (70’ Λέλεκας), Σωμαράκης (70’ Θεοδοσουλάκης), Αποστολάκης, Μπερικάκης.