Πήρε τον βαθμό κόντρα στην ΑΕΚ η Κ19

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε εκτός έδρας η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα με τον Τόλιο, ενώ στο 45’ ο Κοσίδης, εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας, διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Παρά το γεγονός ότι δέχθηκαν δυο γκολ, οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 στο 57ο λεπτό με τον Κουράκη, μετά από κάθετη πάσα του Καλαϊτζάκη.

Στο 65’ ο Κουράκης νίκησε εκ νέου τον Καλούδη, ισοφαρίζοντας σε 2-2, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Γαιτάνης (45’ Παπαδάκης), Μακρυδάκης, Αυγουστάκης, Ψαρράς, Καλαϊτζάκης, Μαρινάκης (70’ Μπέκου), Κουράκης, Νοικοκυράκης, Παπιομήτογλου (70’ Σταυρακάκης)