Χορταστικό παιχνίδι αλλά ήττα για την Κ17

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Σταμούλη.  Στο 25’ οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Παπαδάκη έχασαν σημαντική ευκαιρία για να ισοφαρίσουν, με τον Φωτιάδη να μην καταφέρνει να σκοράρει σε τετ α τετ με τον Παπαδούδη.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Αποστολάκης με κεφαλιά δεν κατάφερε να νικήσει τον γκολκίπερ των «ερυθρόλευκων».

Στο 33’ ο Κίτσος διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του.  Στο 45’ ο Αποστολάκης επιχείρησε το σουτ, η μπάλα όμως πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 63ο λεπτό ο Κασέμι έκανε το 3-0 για τον Ολυμπιακό, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Φωτιάδης με σουτ από πλάγια θέση μείωσε σε 3-1 για τον ΟΦΗ.

Στο 78’ ο Φωτιάδης βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Παπαδούδη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Χνάρης, Γεωργαλής (80’ Σπυριδάκης), Σμπώκος, Βιτώρος (65’ Γωνιωτάκης), Βασιλάκης, Καφούσης (70’ Κορνηλάκης), Λέλεκας (80’ Χατζηπαράσχος), Σωμαράκης, Αποστολάκης (80’ Μπέης), Φωτιάδης.