Ο ΟΦΗ τις ευκαιρίες ο Βόλος τη νίκη

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ παρότι ήταν κυρίαρχη χάνοντας μοναδικές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Η πρώτη της καλή στιγμή ήταν στο 13’ με το σουτ του Λέλεκα να περνά άουτ, ενώ στο 21’ ο Κυζιλής έκανε το σουτ, μετά από κάθετη πάσα του Αποστολάκη, με τον Νίκου να αποκρούει.

Στο 32’ το σουτ του Μπερικάκη πέρασε άουτ, με τον ίδιο τρία λεπτά αργότερα να επιχειρεί νέο σουτ, σημαδεύοντας ξανά εκτός εστίας.

Στο 52’ οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζήέχασαν σημαντική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ. Μετά από σέντρα του Γαϊτάνη, ο Λέλεκας έκανε το σουτ, με τους αμυντικούς του Βόλου να διώχνουν τη μπάλα πάνω στη γραμμή τέρματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 73ο λεπτό με τον Θεοδωρίδη να νικά τον Μακατουνάκη με κοντινό πλασέ για το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης (78’ λ.τ. Θαλασσινός), Χνάρης, Γαϊτάνης, Σμπώκος, Σημαιάκης (75’ Γεωργαλής), Βιτώρος, Μπερικάκης (60’ Σωμαράκης), Βασιλάκης (46 λ.τ. Χαλκιαδάκης), Αποστολάκης, Λέλεκας, Κυζιλής (60’ Θεοδοσουλάκης).