Ήττα στο Περιστέρι για την Κ17 του ΟΦΗ από τον Ατρόμητο

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από τον Ατρόμητο για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Ηφαίστου Περιστερίου, με τον Ατρόμητο να ανοίγει το σκορ στο 21′ με τον Μπέκο. Στο 36′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Πιζανιάς, με τον Καλαφάτη να αποκρούει.

Το σκορ ημιχρόνου ήταν 2-0, με τον Μπέκο να σκοράρει στο 43′. Ο ΟΦΗ βρήκε ένα γκολ στο 55′, μειώνοντας με αυτογκόλ του Πούλου – Γρίβα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αμπαρτζίδης νίκησε τον Καλαφάτη για το 3-1, ενώ στο 85′ ο Γκόλιας διαμόρφωσε το τελικό 4-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Καρανδινός, Σαντοριναίος (75′ Μπλίντο), Κώττης, Χότζα, Κουτσουπιάς (60′ Μακράκης), Ζαχαριουδάκης (75′ Κλάδος), Τζεβαμπινάς (60′ Αδαμάκης), Φανουράκης, Φαϊτάκης, Μάρα (60′ Τακάκης).