Διπλό στο Αγρίνιο και για την Κ19 του ΟΦΗ

Με το ίδιο σκορ (1-2) η Κ19 του ΟΦΗ κέρδισε τον Παναιτωλικό με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πήρε το μεσημέρι της Κυριακής (17/10) η Κ19 του ΟΦΗ, η οποία νίκησε με σκορ 2-1 την αντίστοιχη του Παναιτωλικού, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Αθλητικό κέντρο Emileon στο Αγρίνιο, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Ο ΟΦΗ απείλησε πρώτος στο 20’, με τον Σωμαράκη να σουτάρει και την μπάλα να περνά άουτ, μετά από κάθετη πάσα του Χνάρη, ενώ στο 26’ ο Γωνιωτάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα εκτός εστίας, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Χαλκιαδάκη. Τρία λεπτά αργότερα ο Σωμαράκης με εύστοχο πλασέ άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ, ενώ στο 44’ ο Χνάρης, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπέκου, έγινε κάτοχος της μπάλας και βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων, για το 0-2.

Στο 54’ ο Τρομπούκης μείωσε σε 1-2 για τον Παναιτωλικό, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

K19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μιράσι, Χνάρης Κ., Κορνηλάκης, Σημαιάκης, Γωνιωτάκης, Χαλκιαδάκης (75’ Αμανάκης), Χνάρης Γρ., Λέλεκας, Σωμαράκης (85’ Γιακουμάκης), Λαμάι (65’ Βασιλάκης, 85’ λ.τ. Ρολάκης).