Χορταστική φιλική ισοπαλία με τον Αστέρα Ρεθύμνου η Κ17 του ΟΦΗ

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Η Κ17 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 σε ένα χορταστικό φιλικό με τον Αστέρα Ρεθύμνου.

Χορταστικό φιλικό ανάμεσα στον Αστέρα Ρεθύμνου και την Κ17 του ΟΦΗ. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 στο Ρέθυμνο.

Από τον ΟΦΗ Κ17 σκόραραν οι Καστελλιανάκης, Τσελεκίδης και Πατραμάνης, ενώ από την ομάδα του Ρεθύμνου οι Παπαδάκης, Παπαδομανωλάκης και Καφετζής.

Κάθε ημίχρονο διήρκησε από 40 λεπτά μετά από συνεννόηση μεταξύ των δύο ομάδων.

Ο αγώνας:

• Στο 3ο λεπτό ο Γύπαρης με κάθετη πάσα έβγαλε τον παπαδομανωλάκη σε τε τα τετ και εκείνος έγραψε το 1-0.
  • Στο 18ο λεπτό ο Καστελιανάκης βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-1.
  • Στο 28′ σουτ από τον Παπαδομανωλάκη, ο Μανιός έδιωξε με γροθιές.
  • Σουτ από τον Κωνσταντακόπουλο στο 34′, Μπερέτης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε το σουτ.
  • Στο 46′ ο Βελονάκης εκτέλεσε γρήγορα το φάουλ και ο καφετζής έγραψε το 2-1.
  • Στο 53′ καλό σουτ από τον Μπαντερή, η μπάλα κατέληξε άουτ.
  • Λάθος στην άμυνα μας, ο Τσελεκίδης το εκμεταλλεύτηκε και με πλασέ ισοφάρισε σε 2-2 στο 67′.
  • Στο 72′ ο Μπερέτης πραγματοποίησε καταπληκτική διπλή απόκρουση, αρχικά στο σουτ του Πατραμάνη έδιωξε με τα πόδια και στη συνέχεια στο σουτ του Μπεϊνά έδιωξε με τα χέρια σε κόρνερ.
  • Στο 78′ ο Χνάρης έβγαλε τον Πατραμάνη απέναντι από τον Μπερέτη και εκείνος δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-3.
  • Το τελικό 3-3 το έγραψε στο 80′ ο Παπαδάκης με ωραίο σουτ.

ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου (Ασπρομάτης): Μπερέτης, Ψυχουντάκης, Μαραθιανός, Αντωνόπουλος, καφετζής, Σιόρε, Άννι, πολυμίλης, Ρίντι, Γύπαρης, Παπαδομανωλάκης

ΟΦΗ Κ17 (Ελευθεριάδης): Μανιός, Νινιράκης, Χήλι, Κωνσταντακόπουλος Γ., λιγεράκης, Δεσποτόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Κράστα, Ταπανάρης, Ντρείαρη, Καστελιανάκης

Έπαιξαν επίσης Αστέρας Ρεθύμνου: Βελονάκης, Χατζηκωνσταντίνου Ν., Εσπιαλίδης, Κούρος, Χατζηκωνσταντίνου Μ., Λαζαρίδης, Κυριακάκης, Κανανάι, Παπαδάκης