Ο ΟΦΗ τα δοκάρια, ο ΠΑΟΚ τα γκολ

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Η Κ19 του ΟΦΗ δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε, έχοντας μάλιστα και δύο δοκάρια κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης, και ο ΠΑΟΚ έφυγε με τη νίκη από το ΒΑΚ επικρατώντας με 3-1.

Η Κ19 του ΟΦΗ υποδέχθηκε την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League U19 στο ΒΑΚ. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τον ΟΦΗ να προσπαθεί να απειλήσει και να φτάνει μία ανάσα από το γκολ στο 34’, με την εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Αποστολάκη να καταλήγει στο δοκάρι.

Ο ΠΑΟΚ βρήκε δύο γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα στο 26’ με την κεφαλιά του Χατσίδη και στο 29’, σε αντεπίθεση με σουτ του Δεληγιάννη και έβαλε στέρεες βάσεις για να φύγει με το διπλό από το Ηράκλειο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανοίχτηκε αρκετά για να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο παιχνίδι, όμως ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καλύτερος και σκόραρε στο 52’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλόγηρου, διαμορφώνοντας το 0-3.

Ο ΟΦΗ πάντως είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο 66’ με το δοκάρι στην κεφαλιά του Μερκούρη, και στο 67’ με την κεφαλιά του Χότζα που έφυγε λίγο άουτ. Ο Όμιλος κατάφερε εν τέλει να βρει το γκολ που έψαχνε, αλλά ήταν αργά.

Στο 89’ ο Τσερεβελάκης σκόραρε με προβολή και διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Θυμηθείτε το Live του Gentikoule:

90′ Φινάλε στο παιχνίδι

89′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Τσερεβελάκης μειώνει σε 3-1 με προβολή

80′ Περίπου δέκα λεπτά ακόμα για την λήξη

67′ Νέα φάση για τον ΟΦΗ, κεφαλιά του Χότζα, άουτ η μπάλα

66′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με την κεφαλιά του Μερκούρη να βρίσκει στο δοκάρι!

52′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Καλόγηρο να εκτελεί εύστοχα

52′ Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

45′ Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, ΟΦΗ – ΠΑΟΚ Κ19 0-2 για την 3η αγωνιστική της Super League U19

42′ Χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Φανουράκη να προσπαθεί να σκοράρει και τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ να διώχνει

34′ Εκτέλεση φάουλ του Αποστολάκη, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

31′ Ο ΠΑΟΚ πετυχαίνει δύο γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα και προηγείται του ΟΦΗ

29′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 0-2 μέσα σε λίγα λεπτά

Σε αντεπίθεση, ο ΠΑΟΚ κάνει το 0-2 με το σουτ του Δεληγιάννη

25′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ που ανοίγει το σκορ

Ο Χατσίδης κάνει το 0-1 με κεφαλιά

20’ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, μετά από την κεφαλιά του Τσομπάνη από εκτέλεση κόρνερ

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Τετ α τετ του Πιστικού, απέκρουσε ο Νικολακούλης

12′ Μετά από 12 λεπτά αγώνα, το παιχνίδι είναι ισορροπημένο δίχως φάσεις

1′ Σέντρα στο ΒΑΚ

11:22 Δείτε πως ξεκινούν οι δύο ομάδες στο ΒΑΚ

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης, Σημαντηράκης Μερκούρης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Πιστικός, Αδαμάκης, Φανουράκης, Αποστολάκης, Φαϊτάκης

ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Κουπένος, Δεληγιάννης, Πανικίδης, Καστίδης, Σνάουτσνερ, Τσομπάνης, Γκούμας, Χατζίδης, Καλογηρος, Βασιλειάδης

11:18 Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 11:30

11:15 Καλησπέρα σε όλους, είμαι ο Πάνος Κατσαρός και με την βοήθεια του Μανώλη Σαρρή που βρίσκεται στο ΒΑΚ, θα σας μεταφέρουμε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League U19 ανάμεσα στις Κ19 του ΟΦΗ και του ΠΑΟΚ.