Πιο ουσιαστική η ΑΕΚ, πέρασε από το Βαρδινογιάννειο

Η πολύ καλή εικόνα της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο έκανε την διαφορά στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ φεύγοντας από το ΒΑΚ με τη νίκη με 2-1.

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την ΑΕΚ στο παιχνίδι που έγινε το πρωί της Τρίτης στο Βαρδινογιάννειο.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο όπου πέτυχαν και το πρώτο γκολ με τον ΟΦΗ να μπαίνει δυνατά στο δεύτερο χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει ωστόσο αντί να γίνει το 1-1, έγινε το 0-2.

Στο τέλος ο ΟΦΗ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε με τον Φανουράκη σε 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Το LIVE του παιχνιδιού

Κ19 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Σέχου, Σημαντηράκης, Χότζα, Μερκούρης, Ζαχαριουδάκης, Φανουράκης, Αποστολάκης, Φαϊτάκης, Αδαμάκης, Πιστικός.

Κ19 ΑΕΚ: Μαρίνης, Σβίγκος, Χριστακόπουλος, Παλαιολόγου, Αντωνόπουλος, Κολιμάτσης, Κρουσελνίτσκι, Γεωργέας, Μαρούτσης, Χατζηνικολάου, Κοντορούχας

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

10′ Πρώτη φάση για την ΑΕΚ με τον Κοντορούχα να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να φεύγει άουτ

15 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΒΑΚ: ΟΦΗ – ΑΕΚ 0-0

17′ Γκολ για την ΑΕΚ που ανοίγει το σκορ με τον Παλαιολόγου

25′ Mακρινό σουτ του Σέχου, η μπάλα έφυγε άουτ

26′ Νέο σουτ του Ζαχαριουδάκη, ξανά άουτ έφυγε η μπάλα

35 λεπτά στο ΒΑΚ: ΟΦΗ – ΑΕΚ 0-1

39′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Κοντορούχο να βγαίνει τετ α τετ με τον Καλαφάτη και τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

40′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να κάνει το 101. Κεφαλιά – πάσα του Μερκούρη προς τον Φανουράκη, τον πρόλαβε ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ και έδιωξε σε κόρνερ

44′ Σουτ του Παλαιολόγου με την μπάλα να φεύγει άουτ

Τέλος ημιχρόνου: ΟΦΗ – ΑΕΚ 0-1

Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο

Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ με τους Μερκούρη, Αδαμάκη να βγαίνουν και τους Σταυρόπουλο, Βιδιαδάκη να περνούν στο παιχνίδι

49′ Δοκάρι για τον ΟΦΗ με την κεφαλιά του Σταυρόπουλου και μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το 1-1!

53′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Φανουράκη να βγάζει την σέντρα από τα δεξιά, τελευταία στιγμή προ του Πιστικού βγήκε ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ και μπλόκαρε την μπάλα

60′ Δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ με τον Χατζηνικολάου να δίνει μεγάλο προβάδισμα στην Ένωση για τη νίκη

68′ Γκολ για τον ΟΦΗ που μειώνει σε 1-2 με σουτ του Φανουράκη

69′ Χαμένη ευκαιρία μέσα σε δύο λεπτά για να ισοφαρίσει ο ΟΦΗ με τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ να διώχνει δύσκολα το σουτ του Πιστικού

73′ Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Φαϊτάκη να εκτελεί φάουλ, ο Ζαχαριουδάκης πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει άουτ

85′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Καλιμάτση, η μπάλα βγήκε άουτ

87′ Φάουλ Φανουράκη, απέκρουσε ο Μαρίνης

90′ Χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, εκτέλεση φάουλ Αποστολάκη έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί της ΑΕΚ!

93′ Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Μαρίνη ν’ αποκρούει το σουτ του Φαϊτάκη!