Κ15 ΟΦΗ – Ατρόμητος 2-1: Με δύο γκολ του Ρυακιωτάκη οι “ασπρόμαυροι” πήραν την νίκη!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρυακιωτάκη, ο οποίος πέτυχε και τα δυο γκολ των “ασπρόμαυρων”, η Κ15 του ΟΦΗ ξεκίνησε με το δεξί τις επίσημες αγωνιστικές της υποχρεώσεις, καθώς επικράτησε με σκορ 2-1, της αντίστοιχης του Ατρόμητου, στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και έκαναν το 1-0, όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου, με τον Σκούμπαφλο στο 30′.

Οι γηπεδούχοι, στο δεύτερο 45λεπτο κατάφεραν να φέρουν “τούμπα” το ματς και να πάρουν την νίκη, με τα τέρματα του Ρυακιωτάκη, στο 55′ και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

ΟΦΗ (Π. Πετράς): Κετένογλου, Κλάδος (70’ Καλαϊτζής), Χριστουλάκης (50’ Κλωνάρης), Ξενούλης, Κοντόπουλος, Ασμαριανάκης, Ρυακιωτάκης, Πετούσης, Αντωνακάκης, Καραγιάννης (70’ Στάβρε), Μολυμπάκης (60’ Ματθαιάκης).