Νίκη με ανατροπή για τους νέους του ΟΦΗ

Αν και βρέθηκε να χάνει 0-1, η ομάδα νέων του ΟΦΗ έκανε την ανατροπή και τελικά έφτασε στη νίκη με 2-1 επί της ομάδας του ΠΑΣ Γιάννινα σε ένα παιχνίδι όπου όλα κύλησαν ομαλά.

Στο γήπεδο της Παλιανής βρέθηκαν περίπου 100 θεατές ενώ υπήρχε ισχυρή αστυνομική δύναμη, κυρίως για προληπτικά μέτρα. Το παιχνίδι στιγματίστηκε από τον πολύ δυνατό αέρα που επικρατούσε στην περιοχή με αποτέλεσμα να μην παιχτεί καλό ποδόσφαιρο.

Η ομάδα της Ηπείρου προηγήθηκε 0-1 όμως λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο ΟΦΗ κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τέρμα του Καρδαμίτση ενώ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Φαζός έκανε το 2-1 για την ομάδα του Γιώργου Καβουσανού. Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι και ο ΟΦΗ κατάφερε να πετύχει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ δεν ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα καθώς εκκρεμεί ένα εξ’ αναβολής παιχνίδι με τον Εθνικό.