Τριάρα στην Τρίπολη για την Κ15 του ΟΦΗ και με ανατροπή!

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0, οι παίκτες του Παναγιώτη Πετρά έφτασαν στη νίκη επί του Αστέρα επικρατώντας με 3-1.

Στο δεύτερο φετινό τρίποντο στο πρωτάθλημα της Superleague 1 έφτασε ο ΟΦΗ που πέρασε νικηφόρα από την Αρκαδία.

Ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με γκολ του Δουρή ωστόσο κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 28′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη. Στο 35′ δεν έγινε το 1-2 με τον Τσομπανίδη ν’ αποκρούει το σουτ του Ματθαιάκη και αυτό συνέβη πέντε λεπτά αργότερα με τον Ασμαριανάκη να δίνει το προβάδισμα στον ΟΦΗ.

Στο 62’, μετά από ωραία συνεργασία των Στάβρε και Ρυακιωτάκη, ο Κλάδος έγινε κάτοχος της μπάλας και πλάσαρε εύστοχα τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 1-3.

Κ15 ΟΦΗ (Π. Πετράς): Κετένογλου, Κλάδος (78’ Καλαϊτζής), Χριστουλάκης, Ξενούλης, Κοντόπουλος, Ασμαριανάκης, Ρυακιωτάκης (72’ Μαριετάκης), Πετούσης, Καραγιάννης, Ματθαιάκης (40’ Στάβρε), Μολυμπάκης (55’ Κλωνάρης).