«Πάτησε» και τον Βόλο η Κ19 του ΟΦΗ

Eπιμέλεια:Πάνος Κατσαρός

Η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης ομάδας του Βόλου για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μία ακόμα νίκη πανηγύρισε η Κ19 του ΟΦΗ που επικράτησε με 2-0 του Βόλου για την 12η αγωνιστική της Super League U19. Ο ΟΦΗ πίεζε στο πρώτο ημίχρονο, έψαξε το γκολ και αφού έχασε ευκαιρίες, τελικά άνοιξε το σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με το εντυπωσιακό γκολ του Αποστολάκη.

Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά και στο δεύτερο μέρος, επιμένοντας επιθετικά και πετυχαίνοντας το 2-0 στο 67’ με τον Σταυρόπουλο. Ο Βόλος συνολικά είχε τρία δοκάρια, δημιούργησε ευκαιρίες, όμως ο Όμιλος ήταν πιο αποτελεσματικός και πήρε το τρίποντο.

Κ19 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης (69′ Καραϊνδρος), Σημαντηράκης, Σέχου, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης(83′ Μερκούρης), Πιστικός(λ.τ. 28′ Φανουράκης), Σταυρόπουλος (69′ Πορτοκαλιδης), Φαϊτάκης (83′ Μπλίντο), Αποστολάκης

Κ19 Βόλου: Χαϊτάς, Λυκουρίνος, Σακελλάρης, Σίμος (79′ Λεγκίσι), Χαβαλές, Θεοχάρης, Βαϊνόπουλος (79′ Γεωργιτζίκης), Κολώνιας (38′ Τζαφέρι), Τουλουμενίδης (65′ Αλεξιάδης), Νταϊλάνι, Ιωαννίδης (65′ Καφετζής).